V sedle týmové Kawasaki připravené ve specifikaci pro třídu Superstock se budou střídat šestinásobný mistr Slovenska Vladimír Ruža a mimořádně zkušený Juraj Knezovič, kteří na Slovakia Ringu startovali již loni, přičemž tentokrát je doplní současný slovenský superbikový šampion Peter Duchyňa. Loni si Slováci pro premiérovou účast stanovili metu náročný závod dokončit, což se jim také podařilo, když v cíli byli na 23. místě celkově a na jedenáctém v hodnocení své třídy.

Letos by chtěl motomaxx racing team se získanými zkušenostmi postoupit výše, čemuž v týmu podřizují i ​​přípravu. V tuto chvíli dolaďují poslední detaily, závodníci poctivě trénují a zabíhají motocykly na Slovakia Ringu a spolu s mechaniky připravují techniku ​​a zázemí týmu v boxu. Právě v boxu se při výměnách a doplňování paliva totiž rozhoduje o výsledku stejně jako na dráze.

„Loni jsme vůbec nevěděli, co nás čeká, všechno jsme to naplno pochopili až na místě,“ říká majitel týmu Boris Mentel. „Tento rok už přece jen máme z čeho vycházet, ačkoli zkušenosti, které jsou v této disciplíně nejdůležitější, nám stále chybí. Vytrvalostní závody jsou v mnohém i o štěstí a my doufáme, že po loňské smůle by se právě štěstí mohlo tentokrát obrátit tváří k nám. Půjdeme do toho ale naplno a uděláme vše pro to, abychom se co nejlépe umístili a důstojně reprezentovali Slovensko.“

Ve čtvrtek 10. května se na Slovakia Ringu uskuteční volný trénink a první kvalifikace spolu s nočním trénováním, o den později proběhne druhá kvalifikace, která rozhodne o postavení týmů na startu. Samotný osmihodinový závod pak odstartuje v sobotu 12. května ve 14. hodin.