Aktuální sezóna je pro tým Maco Racing, který nedávno oslavil 20 let své existence, už sedmnáctou sezónou ve světovém šampionátu Endurance. Slovenský tým, který v minulosti dosáhl množství úspěchů, když jeho závodníci dvakrát vystoupili na pódium a v roce 2017 se stal nejúspěšnějším soukromým týmem mistrovství, bude pokračovat ve stejném jezdeckém složení, jaké představil v září ve Francii. Týmový motocykl Yamaha osedlají Francouzi Louis Bulle a Anthony Dos Santos a spolu s nimi Rakušan Julian Mayer. Po dubnových závodech v Le Mans se tým Maco Racing o několik týdnů později, 11. května, představí i domácímu publiku na Slovakia Ringu, kde se už potřetí uskuteční osmihodinové závody světového šampionátu FIM EWC.

Nejen na mistrovství světa bude chtít slovenský tým Maco Racing navázat na svoje úspěchy. Na nejvyšší příčky pomýšlí i v mezinárodním šampionátu Alpe Adria, kde bude v sedle týmové Yamahy ve třídě Supersport celkové prvenství obhajovat 13 letý slovenský závodník Michal Búlik. Ve třídě Superstock 600 se představí jihoafrický závodník Taric Van Der Merwe, loňský druhý muž celkového pořadí evropského poháru Supersport 300. Maco Racing Team ale nasadí svůj motocykl i ve třídě Superstock 1000, kde ho i letos bude reprezentovat úřadující mistr Slovenska Tomáš Svitok.

Martin Kuzma – majitel týmu

„Tak jako každý rok, i letos se na závodní sezónu svědomitě připravujeme, abychom opět mohli bojovat o co nejvyšší příčky v obou šampionátech. Máme skvělé závodníky, kteří svoje kvality už několikrát potvrdili, a také se můžeme spolehnout na technické zabezpečení, které je díky našim partnerům na vysoké úrovni. Ve světovém šampionátu FIM EWC chceme opět bojovat o nejlepší pozice mezi soukromými týmy a rádi bychom potrápili i ty tovární. Už několikrát jsme předvedli, že se dokážeme umisťovat v Top10, a dokonce i v Top5, a pokud bude stát na naší straně tolik potřebné štěstí, věřím, že se nám to podaří.“