Kawasaki by letos ráda oslavila vítězství v prestižním vytrvalostním závodě Suzuka 8 hodin, který je zároveň domácím podnikem této japonské značky. Z tohoto důvodu do svého týmu povolala Jonathana Reu, trojnásobného mistra světa Superbiků. Jonathan se tak stane týmovým kolegou Leona Haslama a Kauzumy Watanabe. S tímto silným týmem by Kawasaki ráda přetrhla šňůru tří vítězství Yamahy, za kterou jezdí Alex Lowes, Michael van der Mark a Katsuyuki Nakasuga.

Jonathan Rea není v závodě Suzuka 8 hodin žádným nováčkem. Vyhrál tu v roce 2012 ještě s Hondou. Loni Kawasaki skončila druhá spolu s Haslamem, Watanabem a Azlanem Shahem Kamaruzamanem a poslední vítězství v tomto ikonickém závodě oslavila v roce 1993, když se ZXR-7 jeli Scott Russell a Aaron Slight.

Jonathan Rea

Jonathan Rea

„Suzuka je největším testem jezdce i stroje. Během závodu to pro vás je jako emoční horská dráha a jsem velmi nadšený, že se tam tuto sezónu vrátím.“

Leon Haslam

„Suzuka je velice náročný okruh a opravdu vyhovuje charakteristice motorky. Být součástí týmu Green a jet na ZX-10RR je splněním mého snu.“

Závod Suzuka 8 hodin 2018 se pojede o víkendu od 28. do 29. července. V závodech EWC budeme moci zároveň sledovat český tým Mercury Racing, za který pojedou Karel Hanika a Jakub s Matějem Smržovými.