Tým pojede pod názvem Interbike by Tovami Racing Team a navazuje na úspěch na domácí šestihodinovce ve Spa, kde se stejnými jezdci obsadil druhé místo v loňském roce. Název je složen z názvů dealera Kawasaki, který pod značkou Interbike dováží do Belgie už 30 let zelené bestie. Tovami je zase ladičská firma otce Johana Fredrikse, se kterou má zkušenost třeba i náš Pavel Tomeček.

johan-fredriks-1

A to nejdůležitější – jezdci. Johan Fredriks je jezdec road racingu a má dlouholeté zkušenosti z IRRC. Jeho největší úspěch bylo druhé místo celkově v roce 2015, kdy porazil i Didiera Gramse.

K možnosti jet Le Mans řekl: “Už se nemůžu dočkat, až vyjedeme. Kombinace holandského, vlámského a valonského jezdce a top motorka od Kawasaki mě hodně láká.“

Arnaud de Kimpe závodí poslední roky ve francouzském národním šampionátu superbike a okruh v Le Mans tak dobře zná. Sám k tomu uvedl: “Po nějaké době ve francouzském šampionátu je nyní čas na nový level závodění”.

Nicky de Wit závodí pro změnu v belgickém mistráku superbiků a ke startu na Le Mans řekl: “Je to nová výzva v naší kariéře a nemůžu se dočkat startu v tomto skvělém týmu.”

Tým je zajímavě složený. Našincům to možná nepřijde, ale jestli trochu znáte Benelux, tak kombinace Holanďana, Vláma (holandsky mluvicí Belgičané) a Valona (francouzsky mluvící Belgičané), není zase tak obvyklá. Tým si hlavně plní sen a zajímavostí je, že otcové všech tří jezdců se podíleli na startech v Le Mans i v minulosti, ať už jako jezdci nebo jako mechanici.

24H v Le Mans se letos jede 15. – 16. dubna na světoznámém okruhu jihozápadně od Paříže.