Výsledky

Tým Yamahy vyhrál na Slovakia Ringu již podruhé v řadě. Broc Parkes, Marvin Fritz a Niccolò Canepa dominovali celému závodu od začátku až do konce a s náskokem jednoho kola na druhý SERT nedali nikomu jinému šanci na vítězství. Za ten úspěšně přivedli do cíle svůj motocykl jezdci Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black.

Těžce vydřená bronzová příčka nakonec skončila v rukou úřadujících mistrů světa z týmu F.C.C. TSR Honda France, kteří se hned z počátku závodu propadli pořadím kvůli problému s brzdami, ale dokázali se vydrápat zpět až téměř na vrchol. Pomohlo jim v tom i odhodlání Miky di Meglia, který zajel nejenom nejrychlejší kolo závodu, ale stanovil i nový rekord okruhu s časem 2:03,938. Pozadu nezůstali ale ani jeho týmoví kolegové Josh Hook a Freddy Foray.

Skvěle si opět vedl tým Wepol Racing, který sice skončil těsně pod stupni vítězů, stále se mu ale daří držet s jezdci Sheridanem Moraisem, Danny Webbem a Michaelem Lavertym na třetím místě v celkovém pořadí.

Brněnský tým Fany Gastro BMW Motorrad by Mercury Racing bohužel musel za závodu odstoupit po závadě elektroniky, což byla velká škoda, protože celý víkend jezdci Karel Hanika, Ondřej Ježek a nováček James Westmoreland ukazovali velkou rychlost. Dokázali se kvalifikovat na skvělém šestém místě, a když byli po třech hodinách nuceni ze závodu odstoupit, bojovali o páté místo.

I v dalších týmech se ukázalo několik našich zástupců. Karel Pešek v týmu Energie Endurance 91 dojel do cíle na 21. pozici a Ladislav Chmelík, který byl součástí týmu GSM Racing, skončil o jednu pozici výše. Domácí tým MACO RACING zvládl protnout ve složení Anthony Dos Santos, Julian Mayer a Grégory Leblanc na svojí Yamaze po osmihodinovém maratonu cílovou pásku na slušném čtrnáctém místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Fotogalerie od Jiřího Martínka