Po včerejších trénincích a první kvalifikaci se dnes na Slovakia Ringu rozhodovalo o definitivním postavení jednotlivých týmů na zítřejším startovním roštu. Příjemné polojasné počasí s teplotami okolo 24°C slibovalo ideální podmínky pro útok na nejrychlejší časy okruhu.

Miroslav Popov se bohužel zranil při včerejším nočním tréninku, když v šeru kvůli tmavému plexi přehlédl mokrý pruh asfaltu a dostal highsider. Momentálně je hospitalizován. Přejeme brzké uzdravení!

I přes veškerou snahu ostatních týmů zůstal na prvním místě, a zítra bude startovat z pole position, tým F.C.C. TSR Honda France. Ani jeden z jezdců tohoto týmu sice svůj čas oproti včerejšku nedokázal vylepšit, nicméně soupeřům se je překonat nepodařilo.

Stejně tak na druhém místě zůstala YART Yamaha. Na třetím místě ale došlo ke změně, když se Ettienne Massonovi z týmu Suzuki Endurance Racing Team (SERT) podařilo zrychlit o 0,4 vteřiny a jeho tým poskočil o dvě pozice kupředu.

Ze čtvrté pozice se ke svému motocyklu budou zítra rozbíhat u GMT94 Yamahy, Top5 doplní Team SRC Kawasaki. Na prvních pěti pozicích tak zítra budou stát motocykly čtyř různých výrobců.

Mercury Racing

Mercury Racing

Mercury Racing dokázali udržet svoji osmou pozici na startu a zejména časy Karla Haniky a Jakuba Smrže slibují pro zítřejší závod velké naděje českým i slovenským fanouškům, ať už na tribunách a nebo u televizních obrazovek.

Maco Racing Teamu se povedlo získat jednu příčku k dobru, když dva jeho zbývající jezdci zrychlili a lépe srovnali krok s nejrychlejším kolegou Louissem Bullem. Budou tak zítra startovat ze 16. pozice.

Extéria Eko Racing jako by okopírovala strategii svých nejbližších lokálních konkurentů z Maco Racing Teamu a také se posunula o jednu příčku vpřed na 24. pozici. Maco Racing 2 se bohužel zrychlit nepodařilo a jejich stoický postoj znamenal naopak propad o jednu pozici vzad na místo 27. Motomaxx Racing Team se nezalekl věkového průměru svých jezdců a staří pardálové se vyhecovali k posunu na 30. místo.

Pit Lane Buffé

Pit Lane Buffé, libo párek?

Tím je pro třídu EWC ukončen program dnešního dne a jezdce čeká zítra ráno v 8:40 warm up a ve 12:30 již start závodu, když byl z bezpečnostních důvodů přesunut o dvě hodiny dříve.

Výsledky – modrá skupina

 

Výsledky – žlutá skupina

 

Výsledky – červená skupina

Kombinované výsledky kvalifikace