1. volný trénink

Mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC se přesunulo na Slovakia Ring, kde začaly těsně před polednem vrčet motory závodních strojů a jezdci vyrazili do prvního dvouhodinového volného tréninku. Dnešní náročný den se skládal ze tří částí. Jezdce nejprve čekal dopolední dvouhodinový volný trénink, odpoledne pak hodinu a půl dlouhá kvalifikace a večerní trénink.

Honda Endurance Racing

Stejně jako loni naskočil tým YART Yamaha tvrdě na nejrychlejší časy trati a úvodní trénink zakončil na prvním místě s časem 2:04,391. V týmu jede Broc Parkes, Max Neukirchner a Marvin Fritz.

Druzí se umístili jezdci z týmu SRC KawasakiJulien da Costa, Jérémy Guarnoni a Randy de Puniet, kteří zaostali o ve vytrvalostních závodech nepříliš podstatné 0,2 desetiny vteřiny a jejich nejrychlejší jezdec dokázal zajet čas 2:04,633.

SRC Kawasaki byli poslední pod 2:05 minuty, protože třetí tým GMT94 Yamaha už ztrácel 0,7 vteřiny a jejich čas jen těsně minul pomyslnou metu 2:04 a byl 2:05,082. V týmu GMT94 Yamaha se spolu dělí o motocykl Mike di Meglio, David Checa a Niccoló Canepa.

Brněnský tým Mercury Racing tentokrát tvoří ryze české osazenstvo od jezdců Jakuba a Matěje Smrže a Karla Haniky, až po všechny mechaniky. V prvním volném tréninku se Mercury Racing umístili vysoko na 6. místě s časem 2:05,674 a na vítěznou YART Yamahu ztráceli 1,2 vteřiny.

Maco Racing byli 14., Maco Racing 2, kde jedou Tomáš Svitok, David Ouředníček a Radoslav Dulík, byli 23., Extéria Eko Racing 26. (Martin Choy, Ladislav Chmelík a Tomáš Zajíc) a motomaxx Racing Team 33. Za tým motomaxx jedou Vladimír Ruža, Peter Duchyna a Juraj Knezovic.