Preview

Slovakia Ring se nachází nedaleko vesnice Orechová, která leží pětatřicet kilometrů od slovenského hlavního města Bratislava. Trať je dlouhá 6 kilometrů a široká 12 kilometrů. Rekord 2:04,577 na ní drží český pilot Lukáš Pešek.

Jako lídr hodnocení mistrovství světa vyrazí do osmihodinovky tým F.C.C. TSR Honda France, který vyhrál dubnový závod v Le Mans. První čtyři stáje však od sebe dělí pouhých 14 bodů, a tak bude boj o čelo tabulky velmi těsný.

Pouhé čtyři body na francouzský tým ztrácí úřadující šampioni z GMT94 Yamaha, jež minulý rok na Slovakia Ringu zvítězili. I do letošní sezóny vkročili její jezdci nejlépe, jak mohli. Ovládli úvodní podnik roku na okruhu Paula Ricarda, v Le Mans však po sedmnácti hodinách závodu havarovali a do cíle dorazili na desáté pozici.

Třetí příčku v Bol d´Or a druhé místo v Le Mans si zajistil britský tým Honda Endurance Racing, jenž si drží v průběžném hodnocení bronzovou pozici a na první F.C.C. TSR Honda France ztrácí 13 bodů. Zasáhnout do bojů o vedoucí místo v šampionátu však budou chtít i jiné týmy. SRC Kawasaki skončil v Le Mans po problémech s chladičem pátý, mimo bodované pozice pak skončil kvůli potížemi s brzdami také Suzuki Endurance Team.

Ukázat se budou chtít i čeští zástupci. Stejně jako v Le Mans se na Slovakia Ringu představí tým Mercury Racing a Extéria Eko Racing. Slováci z Maco Racing se v závodech představí se svou Yamahou R1 v obou třídách – Formula EWC i Superstock.

Velmi napínavé je to také ve třídě Superstock, kde od sebe vedoucí družstva dělí pouhých devět bodů! S menším náskokem je ve vedení tým Tati Team Beaujolais Racing, druhou příčku si pak zatím drží Junior Team Le Mans Suzuki a Moto Ain zaostává za lídrem jen o devět bodů. Obhájci titulu Yamaha Viltais Experiences se pak určitě budou chtít po dvou neúspěšných závodech taktéž vyšvihnout nahoru.

Víkendový program začne tréninky EWC a sidecar ve čtvrtek 10. května. V pátek pak budou následovat kvalifikace a závody sidecar, celý program pak vyvrcholí osmihodinovkou 8 Hours of Slovakia Ring, která odstartuje 12. května ve 12:30.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram