Warm up

Ještě než se dneska rozjede dlouhý osmihodinový závod, čeká jezdce dopolední 45 minut dlouhý warm up. Na Slovensku je slunečno s aktuální teplotou 25°C, nicméně v době startu závodu by měla vyšplhat už přes 30°C, takže jezdce na trati čeká pěkná výheň.

Do tohoto zahřívacího tréninku nejlépe vstoupil tým F.C.C TSR Honda, který se ujal vedení s časem 2:05,469, který posléze vylepšil na 2:05,255 a začal se přetahovat s týmem YART Yamaha. Oba tyto týmy jedou pneumatiky Bridgestone, až třetí GMT94 Yamaha má obuté Dunlopy.

Jako poslední se na trať vydal český superstockový tým Extéria Racing, v tu dobu se už ale první týmy, po cca deseti minutách a pěti najetých kolech, začaly vracet do boxů.

Po patnácti minutách bylo průběžné pořadí F.C.C. TSR Honda s časem 2:04,077, druhý YART Yamaha s časem 2:04,453 a třetí GMT94 Yamaha s časem 2:05,240. Na čtvrtém místě byl Team LRP Poland a pátý Eva RT Webike Trick Star. Český tým EKO IV Racing BMW CSEU se pohyboval na 7. místě, slovenský MACO Racing na 11. místě, superstockový tým MACO Racing označený jako 2 na 25. místě, Motomaxx Racing Team na 27.místě a na posledním místě Extéria Racing Team.

Po dvaceti minutách zamířily týmy k další zastávce v boxech a k výměně jezdců, pořadí na čele zůstávalo stejné a velmi podobné to bylo i po třiceti minutách. To už týmy mířily k další zastávce v boxech. Nejvíc kol, celkem už 14, měl najeto Bolliger Team Switzerland, ve kterém jede i z road racingu nám dobře známý Horst Saiger.

Tým Extéria Racing se posléze propracoval na 27. místo, když jeho nejlepší čas nesl hodnotu 2:11,625 a přeskočil tak i Motomaxx Racing Team, který byl 28.

A 45 minut ranního warm upu je za námi. V něm vítězí F.C.C. TSR Honda před YART Yamaha a GMT94 Yamaha, čtvrtý je tým LRP Poland. EKO IV Racing BMW CSEU je sedmý, MACO Racing dvanáctý, MACO Racing 2 dvaadvacátý, Extéria Racing sedmadvacátý a osmadvacátý Motomaxx Racing Team.

Mezi 12:50 a 13:20 bude na Slovakia Ringu probíhat Grid Walk a po něm už v 13:25 najedou týmy do zahřívacího kola a ve 13:30 se bude startovat.

O čerstvé informace a zajímavosti se s námi v průběhu dne bude dělit také Tonda Moravec z Extéria Racing Teamu

Doplnění v 11:50: „Začínají se plnit tribuny a parkoviště návštěvníky, i v paddocku je víc lidí, návštěv. Při průchodu boxama je cítit nervózní očekávání, všechny motorky vypadají připravené, většina lidí ve stínu čeká nebo pokuřuje. Sluníčko pálí neskutečně. Teploty se přehouply přes 30 stupňů ve stínu a má se ještě oteplovat. Tyhle podmínky 8 hodin budou zkouškou pro lidi i techniku…“

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Start závodu