Kvalifikace – modrá skupina

Páteční program na okruhu Oschersleben patřil třem kvalifikacím třídy EWC.

Jako první se do nich vydali jezdci, kteří mají na rukávech svých kombinéz modré pásky. V prvním kole byl nejrychlejší Bastien Mackels z týmu Yamaha Viltaïs Experience, ale hned ho překonal Vincent Philippe z týmu SERT s časem 1:29,178.

Za tým Maco Racing vyjel na trať Greg Junod, který v úvodu jezdil časy na úrovni 16. místa. Tým EKO IVRACING BMW CSEU vyslal na trať Karla Haniku, který se v úvodu dostal na šesté místo. Velmi dobře začala kvalifikace i pro polský tým LRP Poland, kterému Markus Reiterberger v úvodu vyjel páté místo.

Na třetí místo se hned ve svém úvodním kole dostal David Checa z týmu GMT94 a zařadil se za Vincenta Philippa, jehož čas opět překonal Bastien Mackels. Čtvrtá příčka patřila týmu F.C.C. TSR Honda, který měl na trati Gregga Blacka.

Vincent Philippe

V polovině kvalifikace se na první místo dostal David Checa s časem 1:28,184, takže zrychlil zhruba o vteřinu v porovnání s prvními koly na začátku kvalifikace a hned v dalším kole si svůj čas ještě vylepšil na hodnotu 1:28,035. Ze soupeřů na to nejlépe zareagoval Vincent Philippe, který o kolo později vylepšil nejrychlejší čas na hodnotu 1:27,883 a dostal se tak na první místo.

Greg Junod poskočil s Yamahou YZF-R1 týmu Maco Racing sedm minut před koncem na devátou pozici a výborně za plyn zatahal i náš Karel Hanika, který v tu dobu svítil na live timingu na čtvrtém místě, což by bylo bez pochyby výborné umístění, i když ne konečné. Něco se dělo v týmech YART Yamaha a Honda Endurance Racing, protože ani pět minut před koncem neměli jejich jezdci Broc Parkes a Julien Da Costa odjeté jediné kolo.

Pět minut do konce se do vedení dostal opět David Checa s časem 1:27,782, za ním byl Vincent Philippe a třetí místo držel Bastien Mackels. Na čtvrté místo před tým EKO IVRACING se dostal Horst Saiger jedoucí za tým Bolliger Team Switzerland.

Dvě minuty do konce se ujal vedení Vincent Philippe, když zajel 1:27,639 a odsunul na druhé místo Bastiena Mackelse, který se před tím na krátký okamžik dostal na první místo, a třetí byl David Checa z GMT94.

V posledních vteřinách ještě Bastien Mackels dokázal někde nasbírat pár desetin k dobru a dostal se na první místo s časem 1:27,499. Vincenta Philippa z týmu SERT tak se ztrátou 0,140 s odsunul na místo druhé. Třetí místo bere David Checa.

Tým Maco Racing tuto část kvalifikace zakončil na devátém místě, EKO IVRACING v sedle s Karlem Hanikou bere šesté místo. Jak už jsme řekli, týmy Yamaha Austria spolu s týmem Honda Endurance Racing do této části kvalifikace nenastoupily. Broc Parkes poté vydal vyjádření, že raději ušetří pneumatiky pro zítřejší závody.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Kvalifikace – žlutá skupina