Denní program zahájily volné tréninky, ve kterých byl nejúspěšnější tým LRP Poland s časem 1:26,931, druhé místo obsadil tým YART Yamaha se ztrátou 0,236 s a třetí byl tým GMT94 Yamaha.

1st qualy P6, let's go team! ✊🏼 @eko_ivracing_bmw_cseu #52 #oschersleben8h

A post shared by Karel Hanika (@karel_hanika) on

Tým EKO IV Racing BMW CSEU, ve kterém startuje i Karel Hanika, obsadil jedenácté místo a slovenský tým Maco Racing místo třinácté.

Výsledky

Po volných trénincích následovaly kvalifikace. V těch první dvě místa obsadily týmy Yamahy. Na prvním skončil tým GMT94 Yamaha a na druhém tým YART Yamaha. Třetí byl tým LRP Poland.

Jako první na Yamahu týmu GMT94 Yamaha usedl David Checa, který zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Druhý byl Niccolo Canepa, který byl ještě lepší, když obsadil druhé místo, a posledním jezdcem byl Mike di Meglio, který zajel nejrychlejší čas.

Tým YART Yamaha reprezentují Broc Parkes, který zajel druhý nejrychlejší čas, Marvin Fritz, který byl třetí nejrychlejší, a Kohta Nozane, který obsadil druhé místo.

Markus Reiterberger, který za tým LRP Poland kvalifikaci zahajoval, byl nejrychlejší. Lukas Trautmann, který ho vystřídal, byl čtvrtý a Dominik Vincon šestý.

Tým EKO IV Racing BMW CSEU je dvanáctý a slovenský tým Maco Racing čtrnáctý.

Karel Hanika, který jede za tým EKO IV Racing BMW CSEU, podal dobrý výkon, když byl šestý. Martin Choy již tak úspěšný nebyl, když zajel osmnáctý čas, a Julian Mayer byl dvanáctý.

Greg Junod z týmu Maco Racing byl šestnáctý, Marko Jerman jedenáctý a Anthony Dos Santos třináctý.

Výsledky

Po těchto kvalifikacích ale na jezdce čekal ještě noční volný trénink, ve kterém si opět první dvě místa rozdělily týmy Yamahy. O něco lépe než v kvalifikaci se dařilo oficiálnímu týmu Suzuki, který si polepšil na třetí místo a také další týmy zaznamenaly drobné posuny či propady.

Výsledky

Zítra pokračuje závodní program dalšími volnými tréninky a kvalifikacemi.