Na čtyřicátý druhý ročník bude v budoucnu vzpomínáno jako na ten, ve kterém se o vítězství bojovalo sedlo na sedlo. Randy de Puniet z týmu Honda Endurance a Jérémy Guarnoni ze SRC Kawasaki vypálili ze startu na prvních místech, aby byl i závěrečný finiš v režii jejich týmů, tentokrát s jezdci Yonny Hernandezem a Jérémy Guarnonim v sedlech. A aby toho nebylo málo, tak celá situace se ještě vyhrotila díky tomu, že patnáct minut před koncem vyrazil na trať safety car a celé startovní pole se sjelo dohromady.

Vítězní SRC Kawasaki France

Tým SRC Kawasaki France dokázal ukrást den pro sebe díky obětavé dřině Jérémy Guarnoniho, Davida Checy a Erwana Nigona, kteří svedli úspěšný duel s Randy de Punitem, Yonny Hernándezem a Sébastianem Gimbertem z týmu Honda Endurance Racing. Jejich souboj úplně zastínil skvělé třetí místo týmu Suzuki Endurance Racing, kteří získali pódium jako rozloučení pro týmového manažera Dominique Melianda, pro kterého to byla poslední dvacetičtyřhodinovka v Le Mans. Jezdci týmu SERT Vincent Philippe, Etienne Masson a Gregg Black totiž dojeli prakticky ve stejném kole jako první dva týmy.

Na skvělém čtvrtém místě dojel tým Wepol Racing, ve kterém závodí i našim fanouškům dobře známí Danny Webb, Matthieu Lagrive a spolu s nimi Sheridan Morais a Michael Laverty. Na pátém místě úspěšně dojeli až do cíle 3ART-Moto Team 95 a na šestém National Motos.

Díky vítězství a faktu, že se dokázali udržet na prvním místě už od čtvrté hodiny závodu, dokázali se SRC Kawasaki France dostat i na první místo celkového pořadí šampionátu před tým SERT. Úřadující mistři světa, tým F.C.C. TSR Honda France ztratili v Le Mans hodně bodů a i díky dvěma pádům se propadli v celkovém pořadí až na šesté místo, když závod dokončili na 35. místě.

Mercury Racing po problémech na 11. místě

Český tým FANY GASTRO BMW Motorrad by Mercury Racing v jezdeckém složení Karel Hanika, Ondra Ježek a ukrajinský závodník Ilya Mikhalchik dokázali i po velkých problémech dostat svoje BMW do cíle na celkovém jedenáctém místě a osmém místě v kategorii EWC. Po pádu Ilyi Michalchika se totiž propadli až na konec závodního pole. Díky skvělé práci mechaniků a výbornému výkonu jezdců se jim nakonec podařilo dostat zpět dopředu a vybojovat cenné body. V celkovém hodnocení šampionátu je tým nyní na dvanáctém místě.

FANY GASTRO BMW Motorrad by Mercury Racing

Týmy ze Superstock kategorie v Top 10

Vítězové kategorie Superstock, tým Motors Events, dovezli společnými silami svůj motocykl do cíle na sedmé pozici před týmy Moto Ain a týmem 33 Coyote Louit Moto. Díky tomu je šampionát kategorie Superstock hodně otevřený, protože v Bol d´Or tyto týmy nezískaly žádné body.

Další závod světového vytrvalostního šampionátu bude následovat na blízkém Slovakia Ringu 11. května, takže i čeští a slovenští fanoušci budou mít opět možnost nasát atmosféru těchto skvělých závodů.

Výsledky