Warm UP

Den D 24 hodinovky v Le Mans je tu. Jezdci a týmy mají za sebou kvalifikace, udělali vše, co se dalo, aby se co nejlépe připravili na začátek dnešních „nekonečných“ závodů na okruhu Bugatti.

24-le-mans-race-2

Dění okolo závodů a jezdců vytrvalostních závodů ale včerejšími kvalifikacemi neskončilo. Fanoušci měli možnost se setkat se svými hvězdami a získat od nich cenné autogramy. Ty se rozdávaly na pit lane před boxy vícero týmů a zájem o ně byl opravdu obrovský. Zajímavostí určitě bylo, že se fanoušci měli možnost se naživo podívat i na práci jednotlivých týmů.

Ještě než se jezdci ve tři hodiny odpoledne pěkně seřadí na startovním roštu okruhu Bugatti, je ráno čekal zahřívací trénink, aby mohli vyzkoušet či ještě zapracovat na nastavení svých strojů.

Jezdci se na okruh vydali v 9:45 ráno, ale už ne takovým „hurá“ stylem. Z boxů vyjížděli už po jednom, a i po pěti minutách jich na trati nebyla ani třetina.

Jako první se do čela dostal tým GMT94 Yamaha s časem 1:59,014 těsně následovaný týmy F.C.C. TSR Honda a Junior Team Suzuki, který se v třetím kole dostal na čelo.

Tým LMD63 se Slovákem Jarem Černým se pohyboval v té době kolem 10. místa a tým Penz13.com s Lukášem Peškem, který včera vyhrál pole position, jezdil kolem 13. místa.

Slovenský Maco Racing Team se na trať vydal přibližně ve dvanácté minutě. Ale nestihli zajet ani jedno měřené kolo a vrátili se zpět do boxů.

Tým Gert56 se na začátku pohyboval okolo 20. místa, později se propadl o několik míst ke konci třetí desítky.

24-le-mans-race-6

Po dvaceti minutách tréninku byl na čele tým Honda Endurance Racing #111, druhý byl Suzuki Endurance Racing Team #1 a na třetím místě byl tým SRC Kawasaki #11. Tým F.C.C. TSR Honda byl už pátý, tým GMT94 Yamaha #94 šestý a Penz13.com osmý.

Tým LMD63 byl na 23. místě, ze kterého se ve svém osmém kole posunul až na místo čtrnácté.

Tým Gert56 se pohyboval na hranici třetí desítky, v té době konkrétně na 21. místě.

Český tým IVR BMW Motorrad s číslem 52 byl po devíti odjetých kolech na 24. místě.

Maco Racing Team v té době neměl ještě zajeté žádné měřené kolo.

Deset minut před koncem se na čele stále nic neměnilo, minimálně ne na prvním místě, kde byl stále tým Honda Endurance Racing. Na druhé místo se ale posunul tým Bolliger Switzerland na Kawasaki s číslem 8. A na třetím místě byl tým Yamaha Viltais #333.

Potom se už začalo zrychlovat a osm minut před koncem se na první místo dostal tým YART Yamaha #7. Byl prvním týmem, který se dnes dostal pod hranici 1:50 časem, který zajel v 16. kole. Tým Bollinger nezůstával pozadu a zrychlil na 1:47,776, čímž se dostal na první místo. Ale jen na chvíli, než ho opět překonal YART Yamaha, a to opět výrazně lepším časem 1:45,958. Na třetím místě stále setrvával tým Honda Endurance #111.

Zlepšovat se ale postupně začaly i ostatní týmy. Například LMD63 se Slovákem Jarem Černým se posunul na 9. místo nebo náš český tým IVR BMW Motorrad nejprve na sedmé a následně byl odsunutý na 8. místo.

Slovenský tým Maco Racing stále trochu zaostával, když se doteď pohyboval kolem 40. místa.

Na prvním místě to vypadalo, že se nic nezmění, ale vítězem se v posledním kole stal opět tým Penz13.com, který zajel čas 1:44,125. Přeskočil tak na poslední chvíli tým YART Yamaha, který se sice zlepšil, ale na vítězství to nestačilo. Na třetím místě skončil tým F.C.C. TSR Honda, čtvrtý pak tým GMT94 Yamaha a až pátý dojel Honda Endurance Racing.

Náš IVR BMW Motorrad CSEU skončil na pěkném 12. místě a stejně tak tým LMD63, za který jezdí Jaro Černý, skončil na pěkném 15. místě.

Tým GERT56, kde jezdí náš jezdec Petr Bičiště, skončil na začátku třetí desítky, na 22. místě.

Slovenský Maco Racing se dokázal na konci ranního tréninku zlepšit na konečné 33. místo.