Závod 0:00

Tým Mercury Racing vystřídal jezdce a místo Karla Haniky nastoupil Jakub Smrž, který ale začal zajíždět o něco pomalejší časy. Doufejme, že se rychle adaptuje na noční podmínky.

Dvacet minut po sedmé hodině závodu se změnilo pořadí na třetím a čtvrtém místě, když se tovární tým Suzuki SERT dostal na třetí místo před Tecmas BMW.

Mercury Racing se mezitím lehce propadl pořadím na páté místo, ale v tu chvíli jedoucí Jakub Smrž oproti svému nočnímu úvodu zrychlil a týmová pozice se zdála stabilní.

Po 7. hodině a 35. minutě v sedle BMW týmu Mercury vystřídal Sylvain Barrier Jakuba Smrže. Jakub k tomu řekl, že měl ze začátku problém dostat se do tempa, ale potom se mu to podařilo a snažil se jet konstantně a dovézt motorku v pořádku do konce svojí směny. Sylvaina Barriera při předávce rychle upozornil, že je třeba dávat pozor na přední brzdu, která je hodně „gumová“.

Tým HRP 100, ve kterém jede Matěj Smrž, absolvoval čtvrtou zastávku v boxech a byli v této fázi závodu jediný motocykl Ducati v poli.

Extéria Racing se pohybovala na 43. místě a vedl ji aktuálně Michal Popov. Maco Racing tým byl osmý.

O půl dvanácté začal Sylvain Barrier z týmu Mercury Racing zpomalovat až o dvě vteřiny na kolo a poté v jedné zatáčce vůbec nedokázal dobrzdit a raději si udělal řízený výlet mimo trať. Problém s brzdami byl zřejmě větší, než se zdálo.

Po výměně brzd se tým Mercury Racing propadl na průběžné osmé místo. Poté ale vystoupal v tabulce výše na místo šesté, s týmem Maco Racing těsně v závěsu.

GMT94

GMT94

O půlnoci bylo pořadí následující:

  1. GMT94 Yamaha #94
  2. SERT (Suzuki Endurance Racing Team) #2
  3. F.C.C. TSR France #5
  4. TECMAS BMW #9
  5. Bolliger Team Switzerland #8
  6. Mercury Racing #21
  7. Maco Racing #14
  8. Wepol racing by penz13.com #13
  9. Honda Endurance Racing #111
  10. Moto Ain CRT #96

Výsledky po 8 hodinách závodu

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaZávod 21:00následující kapitola »Závod 3:00