Závod na 24 hodin – start

Za krásného jasného počasí se blížil start jednoho z nejnáročnějších závodů, který prověří až na dřeň schopnosti jezdců, motocyklů i jejich mechaniků.

Po startu se na prvním místě usadili polemani včerejší kvalifikace tým SRC Kawasaki s jezdcem Randy de Punietem, druhý byl Kenny Foray na BMW z týmu NRT48 a třetí Vincent Philippe držel pozici pro tým SERT.

Matěj Smrž je pasován do role náhradníka, takže tým Mercury Racing tvoří Karel Hanika, Jakub Smrž a Sylvan Barrier.

V úvodu se tým Mercury s Karlem Hanikou za řídítky lehce propadl o dvě pozice na dvanácté místo. Extéria Eko Racing se díky Martinu Choyovi posunula po startu na místo 35. Maco Racing a jejich startovací jezdec postoupili o pět příček kupředu, okupovali patnáctou pozici a dýchali na záda našemu týmu Mercury Racing.

Tým LMD63 padá v šestém kole. O kolo později padá Michael Laverty na motocyklu BMW jedoucí za tým Wepol racing by penz13.com.

YART Yamaha

YART Yamaha

Na úvod jsme viděli překvapivé množství pádů na to, že se jedná o vytrvalostní závod na 24 hodin a už šest týmů muselo svoje motocykly transportovat do boxů, aby se pokusili je dát znovu dohromady a nastoupit zpět do závodu.

Ve třicáté druhé minutě kvůli týmu 41 vyjíždí na trať safety car, protože se u ní objevil kouř a zůstala ležet hned u trati v poslední zatáčce. Rozestupy mezi jezdci se tak sníží a roztažené startovní pole se sjede do dlouhého vláčku.

Pořadí v tu chvíli bylo následující. Na prvním místě se držel Randy de Puniet s týmem SRC Kawasaki, druzí byli F.C.C. TSR France a jejich jezdec Freddy Foray, třetí místo drželi Kenny Foray a tým NRT48.

GMT94

GMT94

Mercury Racing s Karlem Hanikou postoupili na deváté místo a drželi český prapor pořádně vysoko. Extéria Eko Racing byli 32. a postupovali polem pomalu kupředu. Maco Racing byli šestnáctí.

« předchozí kapitolaWarm upnásledující kapitola »Závod 18:00