Cíl závodu 15:00

Půl hodiny před koncem závodu se tým Mercury Racing pořád držel na 9. pozici, ale zezadu je ohrožoval tým GMT94, který se po ranním pádu snažil dostat co nejvýše v tabulce.

Deset minut před koncem to už vypadalo, že by to pro tým Mercury Racing mohlo na tu neuvěřitelně zaslouženou první desítku přece jenom dopadnout.

Závod vyhrál tým F.C.C. TSR France, který tak Hondě přinesl vítězství v tomto závodě po dlouhých 12 letech. Jednalo se také o první historické vítězství japonského týmu v tomto závodě.

Team F.C.C TSR Honda

Team F.C.C TSR Honda

Druhé místo získala Honda Racing, která se v průběhu závodu propadla až na 38. místo a ukázala tak, že ve vytrvalostních závodech není nikdy nic ztraceno a je třeba bojovat až do konce. Zvlášť když se jedná o tak dlouhý závod, jako je 24h Le Mans. Ve výsledku ztratili na vítěze závodu 1 kolo.

Třetí dojeli s odstupem dalších dvou kol Wepol racing by penz13.com na BMW. Čtvrté místo patřilo Bolliger Team Switzerland a značce Kawasaki, pátý byl tovární tým SRC Kawasaki.

Český tým Mercury Racing tvořený jezdci Karlem Hanikou, Jakubem Smržem a Sylvainem Barrierem dojel na skvělém 9. místě. Velký obdiv patří i všem mechanikům v tomto týmu, kteří za posledních 24 hodin odvedli neuvěřitelný kus práce. A nesmíme zapomenout ani na šéfa týmu Viktora Nosse, který tohle všechno umožnil.

Extéria Eko Racing dojeli na 33. místě a také v jejich případě se jednalo o skvělé umístění, vzhledem k tomu, že pouze jednou absolvovali 8h závod na Slovakia Ringu a s takto dlouhým závodem neměli žádné zkušenosti. Maco Racing bohužel závod kvůli poruše elektroniky nedokončil.

Výsledky závodu

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaZávod 12:00