Warm up

Na okruhu Bugatti jezdci za krásného počasí tohoto víkendu absolvovali denní i noční tréninky, kvalifikovali se do závodu a nyní je dělí poslední krok od startu tohoto legendárního a předlouhého závodu – zahřívací trénink.

V úvodních kolech se na prvním místě usadil Marvin Fritz z týmu YART Yamaha s časem 1:37,458, který tak navázal na svoje výborné páteční časy. Druhý byl David Checa, jezdec týmu GMT94 Yamaha, který na YART Yamahu ztrácel pouhých 56 tisícin.

Na třetím místě figuroval tým SERT, který už ale s časem 1:37,942 ztrácel půl vteřiny.

Český tým Mercury Racing se pohyboval na místě 45. a Matěj Smrž měl nejrychlejší čas 1:42,835. Tým Extéria Eko Racing byl před nimi na 41. místě. Slovenský Maco Racing se držel na 12. pozici s časem 1:39,350.

V polovině zahřívacího tréninku se na čele stále vyhříval tým YART Yamaha za který byl v tu chvíli na trati Max Neukirchner, druzí byli GMT94 Yamaha a ani na třetím místě se pořadí nezměnilo, když za tým SERT úřadoval Vincent Phillipe.

Dále už to ale bylo o dost zajímavější, protože tým Mercury Racing se rozjel a dostal se s Jakubem Smržem na páté místo s časem 1:38,381. Extéria Eko Racing tým byl na 43. místě a jejich čas měl hodnotu 1:42,443. Slovenští Maco racing se zahřívali na místě dvanáctém a vypadá to, že se jim motocykl podařilo po včerejším pádu opravit zpět do závodní formy.

Dlouhý zahřívací trénink vyhrál tým YART Yamaha s časem 1:37,458, druzí se umístili GMT94 Yamaha a na třetím místě byl Suzuki Endurance Racing Team (SERT).

Mercury Racing uzavřeli warm up na skvělém pátém místě a na špičku ztráceli s časem 1:38,381 necelou vteřinu. Maco Racing skončili dvanáctí a ztráceli o půl vteřiny víc, Extéria Eko Racing se už dopředu neposunuli a trénink ukončili na 43. místě se ztrátou necelých pěti vteřin na vítězný tým YART Yamaha.