Páteční kvalifikace – čtvrtá část

Jako poslední najeli na trať jezdci zelené skupiny, aby se pokusili vylepšit průměrné časy svých týmů a tím i postavení na zítřejším vytrvalostním roštu.

V první polovině kvalifikace opanoval první místo tým SRC Kawasaki, který časem 1:38,385 držel odstup jedné desetiny na druhý tým NRT48. Třetí byl tým F.C.C. TSR Honda France, který již měl odstup tří desetin.

GMT94

GMT94

Matěj Smrž za Mercury Racing se zatím pohyboval na 11. místě se ztrátou tří vteřin a nejlepším časem 1:41,603, Maco Racing držel slovenský prapor na místě 20. a Tomáš Zajíc srdnatě bojoval za Extéria Eko Racing na místě 30.

Poslední kvalifikaci vyhrál tým YART Yamaha, který se na konci dokázal dostat před svoje konkurenty se skvělým časem 1:37,057. Druhý skončil tým SRC Kawasaki s odstupem jedné vteřiny a třetí NRT48, který ztrácel další čtyři desetiny.

NRT48 BMW

NRT48 BMW

Matěj Smrž v závěru zrychlil na 1:40,490 a povedlo se mu tak posunout tým Mercury Racing vzhůru pořadím na konečné 9. místo v této části kvalifikace. Maco Racing skončili 22. a na čelo ztráceli šest vteřin. Extéria Eko Racing dojeli na místě třicátém, když Tomáš Zajíc zrychloval každým najetým kolem na neznámém okruhu a nakonec se v posledním kole dostal na 1:46,7.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaPáteční kvalifikace – třetí částnásledující kapitola »Celkové výsledky kvalifikace