Čtvrteční kvalifikace

Po třetí hodině odpolední týmy čekaly první kvalifikace, podle kterých jsme si již mohli udělat skutečný obrázek o síle jednotlivých týmů.

Nejdříve nastoupili ke kvalifikaci jezdci skupiny Blue, mezi kterými byli z našich Karel HanikaMercury Racing a za Exteria Eko Racing Team Martin Choy. Tuto kvalifikaci vyhrál Julien da Costa, jezdec týmu TECMAS BMW, s časem 1:37,013, druhý skončil tým SERT s časem o desetinu horším a třetí byl tým YART Yamaha, kterému Broc Parkes vybojoval o pouhé dvě tisíciny horší čas.

Honda Endurance Racing

Honda Endurance Racing

Karel Hanika zajel výborný čas 1:37,969 a tým Mercury Racing se tak umístil na průběžné osmé příčce. Exteria Eko Racing tým byl 41. se ztrátou čtyř vteřin.

Žlutou skupinu dovedl na prvním místě Marvin Fritz z týmu YART Yamaha s časem 1:37,043 a nepovedlo se jim tak překonat čas týmu TECMAS BMW z minulé skupiny. Druzí skončili F.C.C. TSR Honda France s časem 1:37,137 a třetí byl s minimální ztrátou čtyřiceti tisícin tým SRC Kawasaki.

Na jedenáctém místě dovedl Kuba Smrž tým Mercury Racing, Maco Racing skončil osmnáctý se ztrátou 2,5 vteřiny a Exteria Eko RacingLáďou Chmelíkem za řidítky byli 41.

Následovala červená skupina. V ní byl nejrychlejší David Perret z týmu TECMAS BMW, který s časem 1:37,427 zaostal za svým týmovým kolegou ze žluté skupiny. Druzí skončili opět F.C.C. TSR Honda France, tentokrát s časem 1:37,500 a jezdcem Alanem Techerem. Třetí byl tým SRC Kawasaki s odstupem 29 tisícin na druhé místo.

Honda Endurance Racing

Honda Endurance Racing

Maco Racing tým tentokrát skončil na 13. místě, hned v závěsu za ním Sylvain Barrier dovezl tým Mercury Racing a jeho kvalifikační čas se zastavil na 1:39,563. Exteria Eko RacingMírou Popovem zaujali 45. místo a měli čas 1:42,523.

Poslední skupina se zelenou barvou uzavřela dnešní první kvalifikaci. Na čele se usadil Max Neukirchner z týmu YART Yamaha s časem 1:38,240, druhý byl tým SRC Kawasaki se ztrátou dvou desetin, třetí NRT48 s motocyklem BMW potom měli ztrátu další dvě desetiny.

Mladší z bratrů Smržových, Matěj, získal v této kvalifikaci desátou pozici pro Mercury Racing, slovenští Maco Racing skončili šestnáctí a Exteria Eko Racing, jejichž BMW tentokrát pilotoval Tomáš Zajíc, se umístili na místě 29.

Celkově se ve čtvrteční kvalifikaci na prvním místě umístil tým SRC Kawasaki s průměrným nejlepším časem ze skupin Blue, Yellow, Red na hodnotě 1:37,545. Druzí F.C.C. TSR Honda France měli průměr 1:37,603 a třetí TECMAS BMW těsně horší 1:37,695.

SRC Kawasaki

SRC Kawasaki

Na zatím desátém místě se umístili brněnští Mercury Racing, kteří měli v průměru čas 1:38,724 a ztráceli tak vteřinu na vítěze. Maco Racing tým byl sedmnáctý a ztrácel na prvního vteřiny dvě. Exteria Eko Racing se nakonec v průměru posunuli tabulkou výrazně vzhůru a byli na slušném 41. místě.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

« předchozí kapitolaČtvrteční volné tréninkynásledující kapitola »Čtvrteční noční trénink