Čtvrteční volné tréninky

Do prvních volných tréninků 41. ročníku vytrvalostního závodu 24 hodin Le Mans nastoupilo 60 týmů, takže okruh Bugatti je zaplněn do posledního místa. Mezi nimi se nachází i několik našich zástupců, tým Mercury Racing tvořený jezdci Karlem Hanikou, Jakubem a Matějem Smržovými a Sylvainem Barrierem, posilou pro tento závod.

Fast Team Racing

Fast Team Racing

Za druhý český tým, Exteria Eko Racing Team, jedou Ladislav Chmelík, Martin Choy a Miroslav Popov. Nesmíme zapomenout ani na slovenský tým Maco Racing, za který budou na trati bojovat Gregory Junod, Anthony Dos Santos a Louis Bulle. A nakonec slovenský závodník Jaro Černý je členem týmu LRP Poland.

Hned v úvodu se chopil vedení Marvin Fritz z týmu YART Yamaha, který zajel čas 1:37,946. Druzí byli s odstupem dvou desetin jezdci z týmu SRC Kawasaki a za nimi NRT48 BMW Motorrad, který ztrácel na prvního přes půl vteřiny.

Honda Endurance Racing

Honda Endurance Racing

Po čtyřiceti minutách se pořadí na čele změnilo a na prvním místě figuroval tým SRC Kawasaki, který zrychlil na 1:37,159, druzí byli Yamaha Viltais Experiences s časem o téměř sedm desetin horším a na třetí místo se protlačili TECMAS BMW s časem 1:37,867.

Brněnský tým Mercury Racing se zatím pohyboval na dvanáctém místě s časem 1:38,760 a ztrátou 1,6 vteřiny na čelo. Exteria Eko Racing zatím neměl zajeté měřené kolo a Maco Racing team byl osmnáctý.

Když se trénink po hodině přehoupnul do své druhé poloviny, byl v čele tým TECMAS BMW, který zajel nejrychlejší kolo za 1:37,015, na druhé místo se propadl tým SRC Kawasaki, kterému se nepodařilo zajet rychlejší čas, a třetí byli jezdci z týmu F.C.C. TSR Honda France.

Naši závodníci z týmu Mercury Racing se posunuli kupředu na deváté místo a povedlo se jim s časem 1:38,405 o několik desetin snížit ztrátu na prvního. Maco Racing v tu dobu figuroval na devatenáctém místě. Exteria Eko Racing už vyrazil na trať a zajížděl první kola, kdy se pohyboval okolo padesátého šestého místa.

SRC Kawasaki

SRC Kawasaki

První volný trénink vyhrál tým TECMAS BMW s časem 1:37,015 zajetém ve 28. kole. Druhý skončil tým SRC Kawasaki s odstupem 0,144 vteřiny a třetí F.C.C. TSR Honda France s časem 1:37,317. Chlapci z Mercury Racing skončili desátí a na vítěze ztráceli 1,4 vteřiny. Maco Racing se postupně propadl na 21. místo a Exteria Eko Racing tým byl 53. a na čelo ztrácel šest vteřin.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Čtvrteční kvalifikace