Eric Granado z týmu Promoracing je letošním mistrem Evropy ve třídě Moto2 a Manuel González z týmu Halcourier Racing vyhrál v evropském Junior Talent Cupu. O tom se rozhodlo při závěrečném kole letošní sezóny španělského šampionátu FIM CEV Repsol, který se jel o víkendu ve Valencii. Dalšími letošními mistry z toho šampionátu jsou Dennis Foggia (Junior Team VR46 Riders Academy), který je juniorským mistrem světa, a Raul Martínez z týmu Motorbike Moya Competition, který je vítězem evropského Kawasaki Z Cupu.

První závod třídy Moto3 vyhrál Jaume Masiá, který navázal na vítězství z Aragónu. Jaumemu se podařilo pěkné předjetí v poslední zatáčce a nechal za sebou Dennise Foggiu a Vicenta Péreze. Závod byl kromě napínavého závěru také poznamenán spoustou pádů a největší přišel hned v prvním kole a byla vyvěšena červená vlajka. Po restartu se jelo už jen na 12 kol. Ve vedoucí skupině poté jeli Jaume Masiá, Dennis Foggia a Aarón Polanco, ke kterým se poté připojili Alonso López, Kazuki Masaki, Vicente Pérez a Sergio García.

Eric Granado, Dennis Foggia, Manuel González a Raul Martínez

Ve druhém a zároveň posledním závodě sezóny Moto3 slavil nejvyšší příčku Dennis Foggia, kterého na stupních vítězů doplnili Alonso López a Jaume Masía. K této vedoucí skupině se snažili dotáhnout Sergio García, Jeremy Alcoba a Kazuki Masaki, ale ten spadl pět kol před cílem. Podobnou snahu měli i Aarón Polanco a Vicente Pérez, ale ti spadli už ve druhém kole. Jaume Masía sezónu zároveň dokončil jako vicemistr. Dennis Foggia jako letošní juniorský mistr světa vstoupí v příštím roce do mistrovství světa do třídy Moto3.

Ve třídě Moto2, která se jede zároveň jako evropský šampionát, byl korunován šampionem Eric Granado z Brazílie po vítězství závěrečného závodu, které bylo páté v řadě, takže měl velice působivý závěr sezóny. Erica jsme také mohli letos vidět ve Valencii při závodech Moto2, kde startoval na divokou kartu.

Do posledního závodu Eric Granado startoval z prvního místa s náskokem 16 bodů na domácího Rickyho Cardúse. Španěl ale jel se zraněným ramenem, které si poranil víkend předtím při Grand Prix Valencie, kde jel místo zraněného Thomase Lüthiho. Nakonec z nedělního závodu musel odstoupit. Velmi dobré tempo měl v závodě Joe Roberts z týmu AGR, který všechny překvapil svým výkonem. Ve vedoucí skupině dál jeli Steven Odendaal a Hector Garzó. Kvůli tomu, že Ricky Cardus odstoupil tři kola před cílem, se Eric Granado automaticky stal mistrem, ale přesto závod dojel, jak nejlépe šlo. Na stupních vítězů ho doplnili Steven Odendaal a Joe Roberts. Daniel Saez byl nejlepším jezdcem třídy STK 600.

V evropském Talent Cupu byl letošním mistrem korunován Manuel González, který dokončil závod na pátém místě. Vítězem byl Alex Toledo, kterého následovali nováček Víctor Rodríguez a Andreas Pérez. Jediným jezdcem, který mohl Manuela Gonzálese ohrozit v celkovém vítězství, byl Meikon Kawakami, ale ten skončil až devátý. Kromě Talent Cupu se jel s mladými jezdci i Kawasaki Z Cup, ve kterém slavil titul Raúl Martínez. Závodu dominoval Joan Sardanyons, ale nakonec spadl v posledním kole a Raúl si dojel pro vítězství. Na stupních vítězů ho doplnili Javier Valera a Freud González.

Z českých zástupců nastoupili do závodu Moto2 Karel Hanika a Jirka Mrkývka. Karel závod dokončil v Top10 na 9. místě a Jirka dojel na bodovaném 15. místě. V evropském Talent Cupu startoval Ondřej Vostatek, který si dovezl body za pěkné 10. místo. Filip Řeháček byl dalším naším jezdcem v nabité konkurenci a závod dokončil na 29. místě.