Šampionát FIM CEV Repsol o uplynulém víkendu skvěle odstartoval letošní sezónu na okruhu Estoril v Portugalsku. Z vítězství se v jednotlivých třídách radovali Manuel Pagliani z týmu Leopard Junior ve třídě Moto3, Ivo Lopes (ENI-Motor7-Small Motorcycles) a Jesko Raffin (Swiss Innovative Investors Junior) v Moto2 a Barry Baltus (Reale Avintia Academy) a Julián Giral (Talent Team Estrella Galicia 0,0) v evropském Talent Cupu.

Moto3

Manuel Pagliani využil startu z pole position ve třídě Moto3 a dojel si pro první vítězství sezóny ve třídě Moto3 juniorského mistrovství světa. Jak už známe ze závodů Grand Prix, třída Moto3 je velice vyrovnaná a bylo tu několik závodníků bojujících o stupně vítězů. V závěru závodu se k vítězi připojili Raúl Fenández (Ángel Nieto Team) a Vicente Pérez (Reale Avintia Academy), kteří zajeli skvělé poslední kolo. Yuki Kunni (Asia Talent Team) ztratil třetí místo až v posledních metrech trati a musel se spokojit se čtvrtou pozicí.

Na trati byl také Filip Salač, který se v početném startovním poli neztratil a bojoval v přední skupině. Cílem nakonec projel na 8. místě, takže si z prvního závodu odváží slušnou porci bodů. Spousta jezdců také první závod nedokončila, mezi kterými jsou i favorité jako Ai Ogura, Gerard Riu nebo Thomas Edward Booth-Amos, který startoval ze druhého místa.

Moto2 / Superstock 600

Závodníci střední třídy si užili dva závody. Z vítězství prvního závodu třídy Superstock 600 se radoval Ivo Lopes, který sedlá Yamahu R6. Ivo byl rychlejší i než všichni jeho konkurenti na motorkách Moto2. Alessandro Zetti projel jako druhý a na třetím místě skončil Roman Fischer. Ve druhém závodě opět vyhrál Ivo Lopes. Roman Fischer obsadil místo druhé a stupně vítězů v této třídě doplnil Alessandro Zetti, takže si oproti prvnímu závodu prohodili místa. V této třídě jede jen pár jezdců, takže do cíle druhého závodu dorazili čtyři závodníci a dva závod nedokončili.

Na druhém místě v prvním závodě Moto2 skončil Augusto Fernández, který na vítěze ztratil téměř šest vteřin. Bývalý závodník z mistrovství světa třídy Moto2, Švýcar Jesko Raffin, doplnil stupně vítězů. O vítězství závodu bojoval Xavier Cardelús, který jel z druhého místa, ale jakmile začal brzdit, odporoučel se k zemi a do čela závodu se dostal Ivo Lopes. Místní závodník, který může jet díky třídě Superstock 600 na měkčích pneumatikách, využil podmínek na trati a začal si budovat náskok. Kromě zmíněných jezdců se snažil k přední skupině připojit i Edgar Pons, kterého také známe ze závodů Grand Prix. Španěl ale nakonec spadl čtyři kola před cílem.

Se zlepšujícími se podmínkami trati už druhý závod Moto2 vyhrál Jesko Raffin. Augusto Fernández oslavil další druhé místo a třetí nakonec skončil Lukas Tulovic. Xavier Cardelús tentokrát dobře odstartoval a dostal se do vedení. Za ním jeli Jesko Raffin, Ivo Lopes a Marcel Brenner. Do závodu bohužel neodstartoval Edgar Pons, který měl v zahřívacím kole technický problém. Jesko Raffin si začal ve vedení vytvářet náskok a na druhém místě se začínal postupně odtrhávat Augusto Fernández. Lukas Tulovic naopak předvedl dobrou stíhací jízdu, když se po startu z osmého místa postupně dostával vpřed.

European Talent Cup

Z prvního vítězství ETC se radoval Barry Baltus. Na čele závodu se opět vytvořila početná skupina, kde jeli zmíněný Baltus, Carlos Tatay, Rick Dunnik a Francisco Gómez, který nakonec z boje o stupně vítězů odpadl. Barry Baltus se dokázal odpoutat od svých pronásledovatelů a dojel si pro vítězství prvního závodu. Na druhém místě skončil Julián Giral a třetí projel Fermín Aldeguer. Na trati jsme měli také dva české zástupce, kde na 18. místě projel Ondřej Vostatek a na 32. místě skončil Filip Řeháček.

Druhý závod této třídy ovládl Julián Giral, i když byl závod tři kola před koncem ukončen červenou vlajkou. Na druhém místě skončil Francisco Gómez, který tu i v loňském závodě stál na stupních vítězů. Barry Baltus si po prvním vítězství připsal na své konto třetí místo. O první pódium víkendu se snažil Carlos Tatay, ale nakonec spadl ve čtvrtém kole spolu s Juliánem Giralem. Díky tomu o druhé místo mohli bojovat Francisco Gómez a Barry Baltus. Z druhého místa se nakonec radoval Francisco a Barry se musel spokojit s třetím místem. Ondřej Vostatek zažil mnohem vydařenější závod, když se dostal do Top10 a cílem projel na 9. místě, které uhájil před několika soupeři. Polepšil si i Filip Řeháček, který skončil na 28. místě.