1. závod Moto3

Dnešní bohatý program na čtyři kilometry dlouhém okruhu Ricardo Tormo ve Valencii odstartoval první závod juniorského mistrovství světa třídy Moto3. Již od rána bylo ve Valencii jasno, před závodem už byla teplota vzduchu kolem 30°C.

Závody Moto3 mají vždy velmi nabité startovní pole a nejinak tomu bylo i dnes, když se na startovní rošt postavilo 44 jezdců. Do závodu skvěle odstartovali z druhé řady domácí jezdec Jeremy Alcoba, který se do první zatáčky ujal vedení, ale také Ital Dennis Foggia z týmu JT VR46 Riders Academy, který najížděl hned za ním. Ještě během prvního kola upadl francouzský jezdec Clément Rouge, kterému se příliš nechtělo zvedat, nicméně závod zastaven nebyl.

Vedení se tak mohl posléze ujmout Dennis Foggia, který si postupně začal budovat na zbytek pole velmi solidní náskok a až do cíle nikomu nedal šanci. Do cíle si dojel pro své první vítězství s téměř čtyř vteřinovým náskokem. Ten se mu podařilo vybudovat také proto, že za ním se utvořila skupinka osmi jezdců, která předváděla zajímavé souboje.  Za nimi se pak držel Makar Yurchenko, který v průběhu závodu neustále vyjížděl až do zakázaných zón, za což ho ředitelství závodu odměnilo 5 vteřinovou penalizací.

V průběhu závodu došlo také k několika dalším pádům, přičemž největším smolařem byl Sergio Garcia z juniorského týmu Estrella Galicia, který v souboji o druhé místo během posledního kola upadl na předek. Měl hodně velké štěstí, že s sebou nevzal nikoho dalšího, protože o druhé místo bojovali tři jezdci téhož týmu.

Sergio Garcia

Vlastně pak došlo ještě k jednomu kurióznímu pádu na cílové rovince těsně po šachovnicovém praporku, kdy čtrnáctý Gabriel Martinez nekoukal moc před sebe a v plné rychlosti najel na záda o dost pomalejšího Aleixe Viua, přejel, nebo spíše přelétl ho a při tom svou KTM rozebral na prvočinitele.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »1. závod Moto2