Už od rána nebyly podmínky na trati ideální a počasí se rychle střídalo. Trať byla mokrá a první tréninky doprovázel déšť. Teplota trati celý den nestoupla nad 15°C, teplota vzduchu se pohybovala kolem 11°C. Těžko se odhadovalo, jaké nastavení motocyklů a pneumatiky zvolit, ale nakonec jsme objeli oba tréninky na mokrých pneumatikách. Na víkend máme pouze dvě sady mokrých pneumatik, takže se těžko taktizovalo. Tým i v takovýchto podmínkách funguje výborně.

V celém prvním tréninku jezdili jezdci za vydatného deště. Filip se potřeboval pořádně seznámit s tratí, na které nikdy předtím nejel. Jeho čas 1:55,458 byl 14. nejrychlejší se ztrátou na prvního pouhé 1,338 s.

Na začátku druhého kvalifikačního tréninku byly podmínky na trati mnohem lepší, vydatně pršet začalo až třináct minut před koncem tréninku. Lepší podmínky se projevily i na časech jezdců, kteří zrychlili svoje časy přibližně o 3 sekundy.  To se podařilo i Filipovi, který si časem 1:52,047 vyjel celkově 6. místo a zařídil si tak na zítra výbornou startovní pozici v druhé řadě.

Filip Salač

Filip Salač

“Dneska se tady v Le Mans jely první dva kvalifikační tréninky. Jsem tady poprvé letos a hnedka první trénink byl kvalifikační, takže jsem prvních pár kol načítal trať a pak jsme dělali nějaký nastavení. Jelo se na vodě, takže jsme připravovali nastavení na mokro. V první kvalifikaci jsem skončil 14. V druhé kvalifikaci bylo sice mokro, ale postupně už  to osychalo a my jsme stále jeli na mokrých gumách. V půlce tréninku jsem zajel do boxu udělat nějaké změny na nastavení motorky. Pak  jsem vyjel asi jenom na čtyři kola a zajel jsem své nejrychlejší kolo. Potom už byla vyvěšena červená vlajka, díky pádu jezdce, a začaly padat kroupy. Nakonec z toho bylo 6. místo, a tak jsem strašně rád, protože druhá řada na Mistrovství světa juniorů je velkej úspěch, tak doufám, že to to využiju zítra v závodě.

Chtěl bych poděkovat celému týmu za skvělou práci dneska a všem sponzorům a fanouškům, co mi drželi palce a fandili mi.“

Během zítřka Filipa čeká ranní warm up od 7:30 do 7:50 a závod, který startuje v 16:30. Závod můžete sledovat online na YouTube.

Tým funguje po celý den výborně, držte nám palce v zítřejším závodě.