James Ellison a Peter Hickman během listopadových testů už měli možnost ochutnat, co je čeká, a teď je čekají úvodní testy letošního roku v Jerezu. V listopadu testovali ještě se sériovými motory a nyní se už těší na ochutnávku nově vyvinutých komponentů. Mimo jiné to bude první příležitost všech třech jezdců týmu Marka Smith-Halvorsena pracovat spolu, a dokonce se k nim poprvé připojí i bývalý vicemistr WSBK a vítěz posledních závodů WSBK z Kataru Leon Haslam.

CZRWZgKWEAUdZGa

Ellison k tomu řekl: “Už se opravdu těším na příští týden, protože vím, jak tvrdě náš tým pracoval na tom, aby bylo všechno pro první test připravené. Určitě to bude pro nás pokrok oproti minulému testu v Jerezu. Máme dobrý cíl a plán, jak ho dosáhnout. Mimo to analýza našeho předcházejícího testu nám ukázala nějaké oblasti, které můžeme přímo změnit, a opravdu mě zajímá, jak se zlepší pocit po těchto změnách. Vím, jaké jsme jezdili časy před Vánocemi, takže určitě se chceme pokusit v nich zlepšit a přitom jezdit ty časy konstantně, protože to je opravdu důležité. Cítím, že máme dobře naplánovanou práci, a jak se seznámím se všemi v týmu JG Spedfit Kawasaki, budeme opravdu tvrdě pracovat na tom, abychom toho dosáhli.”

CZQnw_eWkAIcdHL

Hickman: “Těším se na tento test od té doby, co jsme skončili ten poslední! Toto bude náš první test se superbikem specifikace 2016 a už se nemůžu dočkat. Toto je pro mě opravdu dobré, protože se mi nikdy během mojí kariéry nepodařilo tolik testovat, běžně jsem udělal jen pár okruhů na probuzení a šel závodit, ale s tímto pořádným testováním si myslím, že to bude jiný příběh!

Pravidelně jsem od chlapců ze základny dostával nové informace a vím, že tam proběhlo hodně tvrdé práce, a vypadá to tak, že udělali několik velkých vylepšení od té doby, co jsme byli naposledy venku. Všechna tato vylepšení činí tento test pro mě zajímavější, zejména proto, že před posledními testy jsem seskočil z motorky po závodech v Macau a letěl přímo do Jerezu – na trať, kterou jsem neznal. Myslím si, že tentokrát bych měl být hned od začátku silnější, a všichni tři máme v plánu pracovat spolu na tom, abychom se pokusili dosáhnout náš cíl rychleji a být tak připravení na začátek sezóny.”

BON19023

Leon Haslam, který už počítá dny do svého velmi očekávaného návratu do seriálu britských superbiků s týmem JG Speedfit, k tomu dodal:

“Jsem už tak nedočkavý na ten první test s týmem JG Speedfit Kawasaki. Každý rok se těším, kdy se opět dostanu před novou sezónu, ale tento rok má pro mě tolik nových faktorů, na které se těším. Na superbiku jsem nejezdil od závodů v Doha v říjnu loňského roku a nemůžu se dočkat, kdy se všechno rozběhne. Když jsem navštívil tým, cítil jsem se jako dítě v obchodě se sladkostmi. Nemůžu se dočkat, až přehodím nohu přes motorku!

Tohle všechno je pro mě jiné, takže první test bude o tom, abych si zvykl na Kawasaki, a těším se na práci s chlapy, protože James (Ellison) má s touto motorkou hodně zkušeností a vím, že se musím nastavit na Kawasaki a odlišnou specifikaci. Kawasaki má tak velký potenciál a já doufám, že díky specifikaci BSB, kde se nepoužívá tolik elektroniky, to pro mě znamená, že sednu na motorku a budu jezdit kolo za kolem, radši než bych strávil půlku dne před laptopem! Toto je pro mě a pro tým vzrušující čas a už se nemůžu dočkat, kdy to začne.”