Šampion britských superbiků z roku 2015 se se sérií rozloučil, aby přestoupil do mistrovství světa superbiků s týmem Shaun Muir Racing Milwaukee BMW, ale po neuspokojivé sezóně se jejich cesty rozdělily a Brookes se vrací do BSB.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem smlouvu podepsal a že jsem zpátky v britských superbicích,“ řekl Brookes. „Opravdu jsem měl zájem o to jít do mistrovství světa, ale nemá smysl tu být a být nespokojený, protože vaše motorka není dobrá a nejste schopen získat výsledky, po kterých toužíte. Cítím se lépe v sérii, kde mám férovou šanci.

Rozhodnutí bylo poměrně snadné, protože britské superbiky jsou nejlepší domácí sérií na světě a závodění má spoustu přívrženců. Každý jezdec na startovním roštu s jakýmkoliv výrobcem má stejnou šanci získat dobré výsledky a být kandidátem na titul. Je to celkem osvěžující vědět, že máte šanci na to ukázat svou kvalitu jako jezdec.

Nepřicházím sem kvůli číslům. Nejlepší je, že nejen prémiové týmy mají šanci vyhrát. V posledních letech jsme hodně viděli, že i soukromé týmy a mladší jezdci se mohou dostat na pódium, a cítím, že to můžeme s týmem Anvil Hire Yamaha udělat každý víkend a že máme naději bojovat o šampionát.“

Vypadá to, že rok 2017 bude vzrušujícím rokem pro BSB, Brookes se připojil k bývalým jezdcům WSBK Davidu Giuglianovi a Sylvainu Guintolim, kteří se utkají s jezdci, jako je úřadující BSB šampion Shane Byrne, bývalá hvězda WSBK Leon Haslam a další velká jména a mladé hvězdy budoucnosti.