Trojnásobný mistr světa Superbiků a pětinásobný vítěz závodů BSB tvrdí, že je načase, aby jeho protějšek u Kawasaki dosáhl titulu, ale poté, co přes zimu pracoval s Glennem Irwinem z Be Wiser Ducati, tipuje, že by mohl být úspěšný i on.

„Upřímně cítím, že to je Leonův rok, prostě mám ten pocit!“ řekl Rea. „Existuje spousta důvodů, proč být tento rok natěšený. Je to každý rok, ale často to je stará garda, kdo je nakonec nejrychlejší – Shakey, Leon a Josh Brookes. Jsou třída, ale letos bych řekl, že tu je pár chlápků, kteří by s nimi mohli bojovat.

Jsem opravdu nadšený, když vidím, jak to je, kdybych byl sázkař, vsadil bych na Leona, ale také mám pocit, že by to mohl být velký rok i pro Glenna Irwina. V testech byl super rychlý, přijel na můj MX kemp ve Španělsku a trénovali jsme spolu a je ve skvělé psychické i fyzické kondici a má kolem sebe dobrý tým. Možná je to jeho čas.

Budu to sledovat! Nejsem velký fanoušek Showdownu, protože to všechno dělá bezvýznamné až do posledních třech kol, ale letos by to mělo být zajímavé, protože, ano, máte Shakeyho, Leona a Brookese, kteří tam budou, ale ta poslední tři místa jsou k mání.“