Bývalá MotoGP hvězda se znovu spojí s týmem Stevea Moorea po náročném roce na Yamaze R1 s týmem Tommyho Hilla. I když vykazoval dobré tempo, zranění v polovině sezóny zabránilo jeho šancím na co nejlepší pokrok na YZF-R1.

Hopkins se rozhodl vrátit k Ducati v naději, že bude moci pokračovat tam, kde v roce 2015 skončil, a to na stupních vítězů.

„Být zpátky s týmem Moto Rapido a znovu na Ducati je něco, z čeho jsem opravdu nadšený. Minulou sezónu jsem si užil, ale nikdy jsem se na Yamaze necítil tak pohodlně, jako když jsem v roce 2015 poprvé jel na Ducati.

Je to skvělá motorka a opravdu vyhovuje mému stylu jízdy, rozhodně jsem si neužil tolik zábavy při řízení motocyklů, dokud jsem nezajel první kola na Panigale v roce 2015.

Miluji tento tým a oni vždy byli jednou z mých prvních možností pro novou sezónu. V roce 2015 jsme spolu skončili na pódiu a vím, že od té doby šli ve vývoji mílovými kroky dopředu. Během doby, co jsem s nimi byl, jsme v několika případech měli prakticky jisté pódium, ale pak přišly drobné technické problémy, protože to bylo tak nové, ale teď je tato motorka kompletním balíčkem.

Moje naděje do příští sezóny jsou extrémně vysoké a cítím, že to bude jedna z nejkonkurenceschopnějších sezón vůbec. Říkáme to každý rok, ale s tolika jezdci z mistrovství světa na roštu, novými jezdci a některými zavedenými kandidáty na titul je pole složené z jezdců světové třídy. Naším cílem je testovat a pak tam být hned od začátku.“