Minulý týden proběhl na španělské trati Cartagena předsezónní test britského šampionátu Superbiků (MCE BSB). Na okruh vyrazil i John Hopkins se svou Yamahou YZF-R1 týmu ePayMe Yamaha. Pocitově mu motorka hodně připomíná starší verzi stroje MotoGP. S testem je spokojený, což mu do začátku nové sezóny přináší spoustu optimismu.

John Hopkins neměl na začátku loňské sezóny u nikoho podepsanou smlouvu. Poté se dostal do BSB jako náhradník za zraněného Jakuba Smrže v týmu Lloyds British Moto Rapido, kde jezdil na jeho Ducati Panigale. Premiéru si odbyl při závodě Brands Hatch a nakonec Hopper v tomto týmu dojel celý zbytek sezóny.

V letošním roce se připojil k týmu Tommyho Hilla ePayMe Yamaha. Tým získal loňské vítězné stroje YZF-R1 od týmu Shaun Muir Racing, který se pro letošek přesunul do šampionátu WSBK. Americký závodník se do své nové motorky okamžitě zamiloval a rázem mu připomněla motorku, na které končil svou kariéru v MotoGP.

john-hopkins-yamaha-bsb-2016

„První výjezd na trať byl v podstatě o získání jezdeckého nastavení. Za celé odpoledne jsme najeli tři měřená kola. Motorku jsem si opravdu zamiloval – absolutně se mi líbí,“ říká Hopkins. „Cítím se jako na pořádné závodní motorce. Museli jsme ji ráno trošku přizpůsobit, šlo hlavně o páčky, stupačky a podobné věci, ale ve skutečnosti se na motorce cítím úžasně. Průběh výkonu, podvozek, … Když udělám srovnání, tak je to jako kdybych se vrátil k jízdě na mé poslední motorce MotoGP v letech 11/12.“

Po odvedené práci na nastavení motorky si je Hopkins jistý, že má motorka velký potenciál k tomu, aby se s ní pokusil napodobit loňský úspěch Joshe Brookese, který na stejné motorce získal v BSB titul.

„Mám pocit, že existuje spousta věcí, které odteď můžeme udělat. Máme výchozí bod, což je opravdu dobré. Můžeme ji postupně doladit a nastavit tak, aby byla vhodná na všechny okruhy. Můj prvotní pocit je opravdu, ale opravdu dobrý.“