Superbike – 3. volný trénink

Jezdce ve třetím tréninku přivítaly teploty 17 (vzduch) a 30 (trať) stupňů.

Jako první se do čela dostal Christian Iddon s časem 1:15,773, za něho se zařadili Leon Haslam a Peter Hickman. Jakub Smrž zajel patnáctý nejrychlejší čas.

Brzy se ale do čela dostal Leon Haslam s kolem 1:15,571 a za ním na druhém místě byl Shane Byrne, který v posledních kolech prokazuje skvělou formu. Oba jezdci zajeli naprosto totožný čas.

Třetí byl Jake Dixon, čtvrtý Christian Iddon a pátý Peter Hickman.

Kuba Smrž se posunul na pěkné deváté místo s časem 1:16,378.

Josh Brookes se hned po jednom kole vrátil do boxů, protože měl nějaký problém s motorem, ale po návratu na trať zajel čas 1:14,657 a dostal se do vedení.

Kuba Smrž se mezitím propadl na 13. místo.

Žádné zajeté kolo nemá zatím Billy McConnell, který měl hned na začátku highsider a je v medical centru.

Zhruba osmnáct minut do konce se na druhé místo s časem 1:15,009 posunul Luke Mossey, vítěz včerejšího prvního tréninku.

Deset minut před koncem bylo pořadí: Brookes, Mossey, Byrne, Haslam, Hickman, Dixon, Linfoot, Iddon, O’Halloran a Hopkins.

Kuba Smrž byl třináctý, ale chvilku na to se posunul na sedmé místo s časem 1:15,659.

Tři minuty před koncem byl trénink zastaven červenou vlajkou kvůli velkému pádu Lukea Mosseye.

Po návratu na trať už jezdcům moc času nezbývalo, ale i tak se v úplném závěru posunuli John Hopkins na čtvrté místo a Jakub Smrž na páté.

Josh Brookes

Vítězem třetího tréninku se stal s časem 1:14,657 Josh Brookes, druhý byl se ztrátou 0,352 s Luke Mossey a třetí skončil Shane Byrne.

Čtvrté místo tedy obsadil John Hopkins, který poté musel zastavit kvůli technickému problému, skvělé páté místo obsadil Kuba Smrž s časem 1:15,411 a ztrátou 0,754 s, za ním skončil Leon Haslam na šestém místě, Peter Hickman na sedmém, Andy Reid na osmém, Jake Dixon na devátém a první desítku uzavíral Martin Jessopp se ztrátou 0,996 s.