Preview

Po Oulton Parku se šampionát britských Superbiků přesouvá do Snettertonu, který je nejnovějším okruhem ve Spojeném království a druhým nejdelším v zemi. Nachází se 10 mil severovýchodně od Thetfordu, měří 4,811 km a skládá se z 12 zatáček, z toho 5 je levých a 7 pravých. Rekord tu drží z loňského roku Shane Byrne, který tu na Ducati zajel kolo v hodnotě 1:47,143 a překonal tak svůj vlastní rekord z roku předchozího.

Po prvních třech kolech má šampionát tři rozdílné vítěze. Dva závody vyhrál Brad Ray, jeden Shane Byrne a tři Leon Haslam, který je ve vedení šampionátu se 115 body. Do Snettertonu přijíždí ve skvělé formě, když má za sebou dvojité vítězství v Oulton Parku a pozitivní oficiální test v Snettertonu. Na vítězství na tomto okruhu, ale zatím čeká, takže by to tentokrát rád změnil.

V pauze rozhodně nezahálel, když jel na divokou kartu v šampionátu WSBK v Donington Parku. V prvním závodě dojel devátý, druhý bohužel nedokončil.

Na druhém místě je se ztrátou 14 bodů Bradley Ray, který měl neuvěřitelný začátek sezóny, když vyhrál první dva závody. Od té doby byl nejlépe druhý a je připravený znovu bojovat o vítězství. Po testu v Snettertonu se cítí jistě a stejně jako Haslam si vyzkoušel šampionát WSBK. V obou závodech dojel na bodech, když skončil čtrnáctý a patnáctý.

Na třetím místě je úřadující šampion britských Superbiků Shane Byrne, kterého na trati bohužel neuvidíme. V testu v Snettertonu měl ošklivý pád, při kterém utrpěl rozsáhlá zranění, která si vyžádají dlouhodobé léčení. Shakey si při pádu pohmoždil plíce, zlomil žebra, obratle a podle slov lékařů je zázrak, že neochrnul.  Tento víkend ho nahradí bratr jeho týmového kolegy Glenna Irwina, Andrew Irwin.

S odstupem víc než třiceti bodů je na čtvrtém místě Jason O’Halloran, který má na svém kontě zatím smíšené výsledky. Dvakrát se podíval na pódium, naposledy v Oulton Parku, ale byl také devátý. Nejlépe byl druhý, takže na vítězství také ještě čeká, takže se jistě bude snažit to tento víkend napravit.

Glenn Irwin

Pátý je týmový kolega Shanea Byrnea Glenn Irwin, který bude tentokrát bojovat i proti svému bratru Andrewovi. Glenn od posledního BSB závodu vyhrál oba superbikové závody v prestižním North West 200, takže chce tento víkend pokračovat v této formě. Navíc se se svým bratrem zúčastnil na začátku tohoto týdne testu v Knockhillu s pozitivním výsledkem, takže očekává, že bude na trati, kde byl Shane Byrne tak úspěšný, bojovat o vítězství.

Na trati bohužel neuvidíme ani Kubu Smrže, který se čtyřmi body drží dvacáté místo. Kuba si pauzu vyplnil osmihodinovkou na Slovakia Ringu, kde se s týmem Mercury Racing umístil na šestém místě. Dalším závodem Endurance, kterého se tým zúčastnil, byla osmihodinovka v Oscherslebenu, kde si Kuba při pádu v kvalifikaci vykloubil klíční kost, která si vyžádala operaci.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram