Superbike – warm up

Jezdci kategorie Superbike svůj nedělní program zahájili patnáctiminutovým warm upem. V Silverstone panuje lepší počasí než v Misanu, kde prší. V Silverstone je kolem 11 stupňů a trať má 15 stupňů.

První změřený čas měl Christian Iddon, který zajel kolo v hodnotě 2:07,323. Za něj se zařadili Leon Haslam a Michael Laverty. Kuba Smrž byl po zajetí dvou kol třináctý.

Jason O’Halloran

Dalším kolem se do čela dostal nejprve Josh Brookes, poté Peter Hickman a nakonec Leon Haslam, který zajel čas 2:06,742. Na druhé místo poskočil Sylvain Guintoli, který na Haslama ztratil 0,128 s.

Kuba Smrž se propadl na 21. místo, za ním byl Shane Byrne.

Pět minut před koncem bylo pořadí: Haslam, Ellison, Brookes, Guintoli, Iddon, Hickman, Byrne, Laverty, O’Halloran a Dixon. Kuba Smrž si polepšil na jedenácté místo.

Leon Haslam

Vítězem warm upu se stal Leon Haslam, který zajel kolo v hodnotě 2:06,169, druhý byl James Ellison se ztrátou 0,294 s a třetí skončil Jake Dixon.

Čtvrté místo obsadil Jason O’Halloran, páté Josh Brookes, šesté Sylvain Guintoli. Sedmý byl Christian Iddon, až osmý Shane Byrne, který již byl potvrzen do Showdown, devátý Peter Hickman a desátý Michael Laverty. Kuba Smrž obsadil dvanácté místo s časem 2:07,423 a ztrátou 1,254 s.

Highsider měl Luke Stapleford, který musel do medical centra.