Superbike – 1. volný trénink

V Silverstone dnes panuje výborné počasí a obloha je úplně bez mráčku, po fiasku se závodem MotoGP před čtrnácti dny bylo nicméně rozhodnuto, že se závody BSB pojedou na kratší variantě okruhu, která superbikům trvá necelou minutu.

V úvodních minutách tréninku se do čela vyhoupnul Tarran Mackenzie, kterému se podařilo v desátém kole dostat svůj čas na 0:55,205. Na druhém místě byl Christian Iddon se ztrátou pouhých 0,019 sekundy a třetí Glenn Irwin, který ztrácel dalších 0,001, a čtvrtý Josh Brookes stejně tak – 0,001 sekundy na Glenna Irwina. Na takhle krátké trati to asi bude hodně tisícinový závod.

Několik minut před půl dvanáctou byl trénink zastaven červenými vlajkami po pádu Leona Haslama v pasáži Brooklands. Ten spadl po brutálním highsideru a byl transportován do medical centra. Podle zpráv ale vyvázl bez vážných zranění a už ze sanitky vystoupil po svých.

Po restartu tréninku se do čela postupně vypracoval Tommy Bridewell s časem 0:54,693. Za ním byl na druhém místě Bradley Ray se ztrátou 0,140 sekundy, třetí byl Peter Hickman. Sedm minut před koncem se ale do čela posunul James Ellison, když zajel o 0,006 sekundy lepší čas než Tommy Bridewell.

Andrew Irwin

Trénink nakonec vyhrál Josh Brookes, který v posledních kolech dokázal zrychlit na 0:54,395 a nadělil druhému Tarranu Mackenziemu 0,061 sekundy. Třetí Andrew Irwin již ztrácel 0,244 sekundy. Za ním skončili na čtvrtém místě James Ellison a pátý Richard Cooper.