Preview

Tento víkend bude pro šampionát BSB velmi důležitý, protože to je tzv. triple header. Jezdce čekají tři závody, a diváci si tak budou moci užít jeden závod již v sobotu a zbylé dva v neděli. Navíc bude rozhodnuto o tom, kdo postoupí do Showdown, ze kterého pak vzejde nový šampion. Jezdci se tak budou snažit udržet se v první šestce, která tam postupuje.

Poté, co byly před čtrnácti dny v Silverstone zrušeny kvůli nepříznivému počasí MotoGP závody, rozhodli organizátoři, že využijí kratší variantu okruhu. Závody tak budou vypsány na třicet kol.

Nejvíc v klidu před Showdown může být Leon Haslam, který je s 330 body na čele. Na své konto si připsal již třináct pódiových umístění, z toho devět vítězství. Okruh v Silverstone k němu v minulosti ale nebyl příliš laskavý. Závodil tam pětkrát a čtyři závody nedokončil, takže se tentokrát bude snažit získat lepší výsledky.

Dalším potvrzeným jezdcem je druhý Jake Dixon, který na Haslama ztrácí sto bodů. Na svém kontě v této sezóně má jedno vítězství a devět pódií. Jeho cílem bude připsat si co nejlepší výsledek.

Na třetím  místě je Glenn Irwin, který má na okruh Silverstone dobré vzpomínky, protože tam loni vyhrál. Tento víkend pro něho bude důležité získat body potřebné k zajištění místa v Showdown, takže bude chtít získat své první vítězství v sezóně.

Čtvrtá příčka patří Joshi Brookesovi. Jeho pozice v Showdown není ještě zcela jistá a jeho cíl tedy zůstává stejný, a to přidat ke svým třem vítězstvím další. Je si vědom toho, že potřebuje vyhrát a o to se bude snažit.

Za Brookesem je Bradley Ray, který má na šestého Petera Hickmana náskok 33 bodů. Po vynikajícím začátku sezóny, kdy vyhrál první dva závody v Doningtonu, měl slabší období, ale zdá se, že je zpět. Dvě pódiová umístění v Cadwell Parku ho povzbudila a on je připraven bojovat o své místo.

Na posledním místě v Showdown se zatím drží Peter Hickman se 126 body. Jeho náskok je ale pouhých sedm bodů a jezdci za ním jsou připraveni se o místo v Top6 poprat. Hickman na rozdíl od Raye nezačal sezónu nejlépe, ale také on v posledních kolech získal body, díky kterým je v první šestce v druhé sezóně v řadě. V Silverstone se mu v minulosti dařilo, tak doufá, že mu to pomůže.

Mimo první šestku jsou momentálně Danny Buchan se 119 body a Christian Iddon se 111 body, kteří se budou snažit se v ní udržet.

Na trati již neuvidíme Jakuba Smrže, který dokončí sezónu ve WSBK v týmu Guandalini Racing, se kterým předtím závodili Ondřej Ježek a Karel Hanika.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram