Tommy Hill, Yamaha;  James Westmoreland, Honda. Foto: Swan Yamaha

Tommy Hill, Yamaha; James Westmoreland, Honda. Foto: Swan Yamaha

Hill vstupuje do showdownu jako lídr

Podívejte se na shrnutí dění v britském šampionátu superbiků MCE British Superbike Championship (BSB) od červencového závodu v Oulton Parku až po zářijové klání v Donington Parku.

Čtveřice podniků SBS se jela z poloviny na tratích známých i z prestižních mezinárodních seriálů a z půlky na typických menších britských tratích. V čele se drží obhájce titulu, Tommy Hill na Yamaze, který byl na první příčce už před tímto kvartetem závodů. V Doningotnu se navíc uzavřela jakási „základní část soutěže“, po níž může bojovat o titul už jen nejlepší šestka, která do boje o titul startuje s 500 body a víc.

Druhé letošní setkání s Oulton Parkem znamenalo hned triple pro Hilla, který tak výrazně navýšil vedení v čele seriálu. Na klasickém profilu Brands Hatch se vrátil do boje o titul Shane Byrne s Kawasaki, který vyhrál obě jízdy. V malebném Cadwell Parku vrátil úder Hill, který znovu dvakrát vyhrál. A aby se to nepletlo, následně v Donington Parku byl také jediný vítěz. Tentokrát Josh Brookes na Suzuki.

Vedle Hilla, Brookse a Byrneho se mezi šestici vyvolených dostali také Michael Laverty (Honda), Alex Lowes (Honda) a Tommy Bridewell (BMW). Naopak  kvůli zranění z boje o Top 6 na poslední chvíli vypadl i u nás dobře známý matador WSB Norijuki Haga.

Díky atraktivnímu systému showdownu, který si BSB s úpravami vypůjčilo od NASCAR, vede Hill místo původních 40 bodů pouze o deset. K základu 500 se totiž přidávají 3 body za každé vítězství, 2 za druhé místo a tři za bronzový stupínek vítězů. Zbytek sezony se opět bude v každém závodě  bodovat klasicky tedy od 25 do 1 bodu.

Účastníci showdownu BSB

 

P.jménotým a motocyklbody
1.T. HillSwan Yamaha535
2.J. BrookesTyco Suzuki525
3.S. ByrneRapid Solicitors Kawasaki523
4.M. LavertySamsung Honda514
5.A. LowesTeam WFR Honda502
6.T. BridewellSupersonic BMW500