Superbike – 1. volný trénink

Jezdci kategorie Superbike mají dnes na programu dva volné tréninky. Těch se neúčastní Dan Linfoot, kterého nahradí Ryuichi Kiyonari.

Počasí závodníkům přeje, svítí slunce a teploty jsou 15 a 29 stupňů.

První změřený čas měl Jason O’Halloran, kterého poté překonal Leon Haslam, který zajel kolo v hodnotě 1:36,817. Za něj se zařadili Mossey, Iddon a Irwin.

Vítěz nedávného testu Irwin poté zajel čas 1:36,235 a ujal se vedení.

Tam ho později znovu vystřídal Leon Haslam s časem 1:35,540, za kterého se seřadili Iddon, Irwin, O’Halloran, Byrne, Hickman a Ray.

Kuba Smrž byl dvanáctý, Ryuichi Kiyonari se pohyboval na pozici kolem dvacátého místa.

Zlepšení dosáhl Shane Byrne, který se posunul na druhé místo a poté pokračoval s časem 1:35,415 na první. Netrvalo dlouho a přeskočil ho jeho týmový kolega Glenn Irwin, který ho překonal o 0,074 s a ukazuje tak, že tu má dobrou formu.

Shakey mu ale ukázal, „kdo je tady pánem“ a s časem 1:35,038 se znovu ujal vedení.

Kuba Smrž byl patnáctý, Ryuichi Kiyonari dvaadvacátý.

Pád měl Glenn Irwin, ale nic se mu nestalo.

Pořadí se dlouho moc neměnilo, o výraznější změnu se zhruba minutu před koncem tréninku postaral Jason O’Halloran, který se posunul o osm míst a dostal se na druhé místo. Jeho ztráta na prvního Byrnea byla 0,115 s.

Jason byl evidentně při chuti, protože v dalším kole se dokonce ujal vedení, i když Shakeyho překonal o pouhých osm tisícin!

Vítězem prvního volného tréninku se tedy stal Jason O’Halloran s časem 1:35,030, druhý byl Shane Byrne, který na něho ztratil osm tisícin, a třetí Richard Cooper.

Čtvrtou příčku obsadil Leon Haslam, pátý byl Peter Hickman, šestý Josh Brookes, se sedmým místem se po pádu musel smířit Glenn Irwin, osmý byl Tommy Bridewell, devátý Christian Iddon a desátý Jake Dixon.

Příliš se nedařilo vedoucímu muži šampionátu Bradu Rayovi, který skončil dvanáctý, i když se ztrátou 0,712 s.

Kuba Smrž byl s časem 1:36,416 a ztrátou 1,386 s osmnáctý.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. volný trénink