Superbike – 3. volný trénink

Před odpolední kvalifikací na jezdce kategorie Superbike čekal ještě třetí volný trénink. V Oulton Parku panuje slunečné počasí s teplotami 21 a 33 stupňů.

Dnešních tréninků se nezúčastní Christian Iddon, který měl včera pád, při kterém si zlomil ruku.

Leon Haslam

První změřený čas měl Peter Hickman, který zajel 1:35,507. Poté se ale vedení s časem 1:35,469 ujal Leon Haslam, za ním byli Peter Hickman a Jason O’Halloran.

Kuba Smrž začal sedmnáctým místem.

Jason O’Halloran

Poté se na čele vystřídali Glenn Irwin, Brad Ray, až tam zůstal Jason O’Halloran s časem 1:35,236. Blíž k čelu se posunul i Shane Byrne, který poskočil na páté místo o 21 pozic.

Vedení si vzal zpátky Leon Haslam s časem 1:35,219, ale dlouho se tam neohřál, když ho z něj odsunul Brad Ray, který se dostal pod 1:35 s kolem 1:34,920.

Kuba Smrž se propadl na jednadvacáté místo.

Pád měl Tarran Mackenzie, ale naštěstí bez následků. Pod hranici 1:35 se dostal i Leon Haslam, který zajel 1:34,910.

Peter Hickman

Zhruba v polovině tréninku bylo pořadí: Haslam, Ray, Byrne, Hickman, O’Halloran, Irwin, Dixon, Brookes, Rea a Bridewell.

Kuba Smrž byl třiadvacátý.

Pět minut před koncem došlo na změnu ve vedení, kterého se ujal Jason O’Halloran, který zajel kolo v hodnotě 1:34,763. Kuba Smrž byl sedmnáctý.

Glenn Irwin

Poté se zlepšil i Glenn Irwin, který poskočil o sedm míst a zařadil se za O’Hallorana. To mu ale nestačilo, zrychloval dál a s časem 1:34,312 se ujal vedení.

Jeho čas již nikdo nepřekonal, takže se stal vítězem třetího tréninku. Druhý skončil se ztrátou 0,272 s jeho týmový kolega Shane Byrne a třetí byl Jason O’Halloran.

Čtvrté místo obsadil Leon Haslam, pátý byl Jake Dixon a do první desítky se vešli ještě Brad Ray, Danny Buchan, Peter Hickman a Josh Brookes.

Kuba Smrž skončil sedmnáctý s časem 1:36,348 a ztrátou 2,036 s.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 1. kvalifikace