Warm up

Ještě před tím, než na trať vyrazili jezdci třídy Superbike, měli svůj zahřívací trénink jezdci třídy Superstock 1000. V té jede na BMW S 1000 RR Matěj Smrž, kterému warm up sedl a dojel v něm na skvělém 5. místě.

Dopolední warm upy obecně nebyly příliš přívětivé, protože nad Oulton Parkem bylo zataženo s teplotou 11,5°C a trať byla mokrá a měla pouhých 13,3°C. Navíc teplota v průběhu dopoledne ještě  postupně klesala.

Velkou radost nám udělal náš závodník Jakub Smrž, který tento warm up vyhrál. Nebylo to však vůbec lehké. Zpočátku Jakub uzavíral Top10, jak u něj bývá zvykem, ale po výborném kole poskočil na třetí místo, odkud byl znovu postupně odsunut až k hranici první desítky.

Na čele se během prvních čtyř kol držel Alastair Seeley, který si v kvalifikaci vyjel až 18. místo a za ním druhý Josh Brookes. Pořadí za nimi se neustále měnilo.

Jenže v samotném závěru zajel fantastické kolo právě Jakub Smrž a s časem 1:45,687 a posléze s ještě vylepšeným 1:45,395 se dostal na první místo. V tu dobu měl na druhého Christiana Iddona náskok téměř půl vteřiny, ale skoro celé startovní pole mělo ještě rozjeté rychlé kolo, a tak nakonec mezi nimi zůstalo po odmávnutí šachovnicovým praporkem pouhých 9 tisícin vteřiny. Trojici nejrychlejších pak uzavřel Jake Dixon.

Trochu překvapení se konalo v týmu JG Speedfit, kde Leon Haslam skončil až na hranici druhé desítky na 18. místě. Uvidíme ale, jaké budou podmínky na startu prvního závodu, protože podle předpovědi by se mělo počasí postupně vybírat.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »1. závod