Superbike – 1. volný trénink

Ještě před prvním volným tréninkem třídy Superbike se jel první trénink kategorie Superstock 1000, ve které jezdí náš Matěj Smrž. Ten obsadil čtrnáctou pozici se ztrátou 2,362 s na prvního Buchana.

Jezdce kategorie Superbike přivítalo jasno, s teplotami 11 (vzduch) a 25 stupňů (trať). Hned v úvodu se do čela dostal Peter Hickman, kterého v následujícím kole překonal Josh Brookes, který zajel čas 1:37,488. Za ním byl právě Hickman, třetí Iddon, čtvrtý McConnell, pátý Bridewell. Náš Jakub Smrž byl na místě dvacátém.

Po pěti minutách tréninku udělal velký pokrok Leon Haslam, který se posunul o 15 míst a ujal se s časem 1:36,412 vedení. Z prvního místa ho brzy odsunul Josh Brookes a přeskočili ho i Peter Hickman, Shane Byrne a Luke Mossey.

Jakub Smrž se stále pohyboval kolem dvacátého místa.

Davida Giugliana, který se v prvním tréninku v Brands Hatch zranil, tento víkend nahrazuje Alastair Seeley.

Po deseti minutách zajela spousta jezdců do boxů a pořadí v tu chvíli bylo: Byrne, Brookes, Haslam, Hickman, Mossey, Linfoot, Irwin, Bridewell, Iddon a Guintoli. Jakub Smrž byl šestnáctý s časem 1:37,812. Polepšil si tak o čtyři příčky. Před ním byl o 0,107 s John Hopkins, který má zkušenosti i z MotoGP.

Dvacet minut před koncem se vedení opět ujal Leon Haslam s časem 1:35,068. Za ním byli Shane Byrne, Luke Mossey, Josh Brookes, Glen Irwin. Jakub Smrž byl v tu chvíli sedmnáctý.

Dan Linfoot

O chvíli později se do Top10 posunul Jakub Smrž, odkud byl poté odsunut na místo jedenácté.

Pět minut před koncem bylo pořadí následující: Haslam, Byrne, Mossey, Iddon, Brookes, Hickman, Bridewell, Irwin, Linfoot, Ellison. Kuba Smrž byl čtrnáctý.

James Ellison

Těsně před koncem se na první příčku posunul Glenn Irwin s časem 1:34,936, který se tak stal vítězem prvního volného tréninku. Druhý skončil Leon Haslam se ztrátou pouhých 0,132 s, ztrátu 0,181 s měl třetí James Ellison, čtvrtý byl Shane Byrne, pátý Luke Mossey, šestý Josh Brookes, sedmou příčku drží Jake Dixon, osmou Christian Iddon, devátý je Peter Hickman a první desítku uzavírá Billy McConnel, který se vešel ještě do jedné sekundy ztráty.

Jakub Smrž je nakonec čtrnáctý a ztrácí 1,360 s.