Superbike – 3. volný trénink

Jezdci kategorie Superbike zahájili svůj sobotní program třetím volným tréninkem. Ráno sice sprchlo, ale poté vysvitlo sluníčko, které trať osušilo.

První změřený čas v hodnotě 1:46,193 měl jako tradičně Josh Brookes, ale poté se na čele usadil Bradley Ray s kolem 1:40,872. Kuba Smrž trénink zahájil pátým místem s časem 1:42,891.

Ray svůj čas poté ještě zlepšil na 1:39,235, Kuba Smrž se propadl na jedenácté místo, i když svůj čas zlepšil na 1:41,603.

Na čele se vystřídalo několik jezdců, až se tam usadil Shane Byrne s časem 1:37,583, za ním byl Lee Jackson, který dnes slaví narozeniny, a třetí Bradley Ray.

Kuba Smrž pokračoval ve zlepšování, když zajel 1:39,920, ale držel jedenácté místo.

Ray a Jackson jsou dnes při chuti a zřejmě se rozhodli, že se budou přetahovat o první místo, protože nejdřív Byrnea přeskočil Ray a poté Jackson. Následně se ale obřím skokem o jedenáct míst vedení ujal Peter Hickman, který zajel kolo v hodnotě 1:36,668.

John Hopkins

Podobného zlepšení dosáhl i John Hopkins, který se posunul o deset míst na místo šesté.

Kuba Smrž držel svůj vzestupný trend, když jeho kolo mělo hodnotu 1:39,153, ale pozice byla dvanáctá.

Jake Dixon

Na čele došlo ke změně, když se tam vrátil Shane Byrne s časem 1:35,717. Kuba Smrž se propadl na patnácté místo. Shakey Byrne se na čele ale příliš dlouho neudržel, když ho z něj odsunul Jake Dixon. V té době bylo pořadí: Dixon, Byrne, Hickman, Haslam, Guintoli, Ray, Jackson, Hopkins, Irwin a Bridewell.

Problém se spojkou zbrzdil v práci Joshe Brookese a Luke Mossey čekal první polovinu v boxech, než vyjel na trať, protože kvůli mokrým skvrnám nechtěl riskovat.

Patnáct minut před koncem Brookes vyrazil na trať. Na nic nečekal a posunul se na šesté místo, když zajel kolo v hodnotě 1:35,958. Zřejmě si chtěl vynahradit ztracený čas a dalším kolem se ujal vedení. Jeho kolo mělo hodnotu 1:35,096.

To už do konce zbývalo jen deset minut a pořadí bylo: Brookes, Hickman, Dixon, Iddon, Ray, Byrne, Linfoot, O’Halloran, Haslam a Mossey. Kuba Smrž byl s časem 1:37,461 sedmnáctý.

Užít si první místo dlouho mu ale nedopřál Jake Dixon, který se časem 1:34,953 opět ujal vedení. Brookes mu to ale po chvíli vrátil, když ho překonal o 0,375 s.  Přetahovaná o první místo mezi Dixonem a Brookesem pokračovala, když se do vedení dostal právě Jake Dixon s časem 1:34,218.

Jake Dixon

Dixona již nikdo nepřekonal a on se stal vítězem třetího volného tréninku. Na druhém místě skončil se ztrátou 0,259 s Josh Brookes a třetí byl Christian Iddon.

Leon Haslam skončil pod pomyslným pódiem na čtvrtém místě, pátý byl Glenn Irwin, šestý Shane Byrne a sedmý Peter Hickman. Do první desítky se ještě vešli John Hopkins, James Ellison a Tommmy Bridewell. Kuba Smrž byl devatenáctý s časem 1:36,702 a ztrátou 2,484 s.