Superbike – 3. volný trénink

V neděli v Oulton Parku panovaly lepší podmínky než v sobotu, bylo slunečno, vzduch měl 15 stupňů a trať 28 stupňů.

V úvodu se vedení ujal Josh Brookes, kterého vzápětí překonal Shane „Shakey“ Byrne s časem 1:36,871. Za ním tedy byl Brookes, třetí Ray, čtvrtý Dixon, pátý Seeley. Jakub Smrž byl třináctý.

Na čele se to začalo střídat, když tam chvíli byl Dan Linfoot, poté Leon Haslam, vítěz včerejšího druhého tréninku.

Shane Byrne

Po deseti minutách tréninku bylo pořadí následující: Haslam, Byrne, Bridewell, Guintoli, Mossey, Ray, Brookes, Iddon, Dixon a Linfoot. Kuba Smrž se mezitím posunul na osmnáctou příčku.

Ve svém šestém kole se do první desítky dostal James Ellison. Chvíli poté se změnilo vedení, když si o šest míst polepšil Luke Mossey s časem 1:35,365. Pokrok zaznamenal i Dixon, který se posunul o sedm míst na místo čtvrté.

Ve zlepšování pokračoval i Ellison, který se dostal na místo osmé.

Zhruba devět minut před koncem se hodně zlepšil i John Hopkins, když se posunul o šest míst na místo šesté s časem 1:36,184.

Šest minut před koncem se pořadí opět trochu promíchalo, když se dopředu posunuli Iddon, Hickman a Irwin, který z nich byl nejúspěšnější, když se dostal až na druhé místo.

Peter Hickman

Za chvilku již bylo vše jinak, ve vedení se vystřídali Byrne a Haslam, který zajel čas 1:35,053. Kuba Smrž se stále pohyboval kolem devatenáctého místa.

V závěru se do vedení dostal Shane Byrne a odsunul tak Haslama na druhé místo.

Tempo ve třetím tréninku bylo pomalejší než ve druhém a někteří jezdci si stěžovali na vítr.

Vítězem třetího tréninku se stal Shane Byrne s časem 1:34,949. Vítěz včerejšího druhého tréninku Leon Haslam se musel smířit s druhou pozicí, i když na Shakeyho ztrácel jen 0,023 s. Třetí byl Luke Mossey, čtvrtý nejrychlejší čas zajel Glenn Irwin, pátý byl Jake Dixon, šesté místo obsadil James Elliison. Sedmý byl Josh Brookes a do první desítky se vešli ještě osmý Peter Hickman, devátý Christian Iddon a desátý Tommy Bridewell.

Jakub Smrž obsadil dvacáté místo se ztrátou 2,420 s.

Výsledky

 

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – Kvalifikace a Superpole