Preview

Britský superbikový šampionát BSB o nadcházejícím víkendu od 29. dubna do 1. května 2017 čekají již třetí závody letošní sezóny. Nyní se přesouvají na okruh Oulton Park a opět je tu posunutý harmonogram, kdy nás ty nejdůležitější závody čekají až v pondělí.

Okruh Oulton Park

Závodní okruh Oulton Park leží nedaleko měst Liverpool a Manchester, poblíž městečka Little Budworth. Okruh je po celé zemi dobře známý díky širokému využití trati a jejích několika variant. V roce 2007 byl dokonce fanoušky BSB zvolen jako nejlepší okruh Velké Británie. BSB závodí na trati dlouhé 4,332 km, kde je celkem 17 zatáček, z nichž je 6 levých a 11 pravých. Oproti minulému kraťoučkému Brands Hatch Indy to tak bude změna a návrat na delší trať s více zatáčkami. Traťový rekord tu v BSB před dvěma lety zajel Josh Brookes na Yamaze a má hodnotu 1:34,483. Na tuto trať se jezdci vrátí ještě na podzim, když se tu pojede první ze závěrečných tří podniků „Showdown“, kde se začne rozhodovat o mistrovi BSB.

V pozici vedoucího jezdce i na Oulton Park míří Leon Haslam, jezdec týmu JG Speedfit Kawasaki, který má na svém kontě již 86 bodů, na které se dostal díky dvěma vítězstvím a minulému druhému a třetímu místu. Na místě druhém je jeho týmový kolega Luke Mossey, takže může být tým opravdu spokojený, že má v tak nabité konkurenci oba dva své jezdce na čele tabulky. Luke posledně zazářil, když si dojel nejen pro své první vítězství v BSB, ale zároveň ho okořenil získáním vítězství i ve druhém závodě, takže si rovnou odvezl double. Od Leona ho dělí jen pět bodů, takže je to mezi oběma hodně vyrovnané.

Na průběžně třetím místě je Christian Iddon z týmu Tyco BMW, který má už docela velkou ztrátu. I když se odjely teprve čtyři závody, na lídra tabulky ztrácí 21 bodů a na druhé místo 16 bodů. Christian ale dobře rozjel letošní sezónu, když ze čtyř závodů třikrát skončil na stupních vítězů. O dalších sedmnáct bodů za ním je bývalý šampion této třídy Josh Brookes, který má zatím sezónu jako na houpačce, když se mu v jednom závodě nedaří a ve druhém bojuje o stupně vítězů. Za ním už takové výrazné rozdíly nejsou. Pátou příčku drží Peter Hickman z týmu Smiths BMW a jen bod za ním je Glenn Irwin z týmu Be Wiser Ducati. Sezóna zatím moc nevychází Irwinovu týmovému kolegovi, loňskému šampionovi Shane Byrnovi, který zatím bodoval jen v jednom závodě, takže je hodně vzadu se 13 body.

Jen dva body za sebou jsou seřazeni týmoví kolegové z Honda Racing, když je na místě sedmém Jason O’Halloran a osmý Dan Linfoot. Desítku nejlepších uzavírají další dva jezdci jednoho týmu – James Ellison a Michael Laverty z týmu Mcams Yamaha. James si bude určitě chtít spravit chuť, protože minule v prvním závodě spadl z prvního místa a do druhého závodu nakonec ani neodstartoval a to měl jet z pole position. Po prvním pádu byla Jamesova motorka hodně poničená a mechanici se ji snažili upravit ještě na startovním roštu. James nakonec po zahřívacím kole zajel do boxů. Nyní tak bude mít velkou motivaci tuto smůlu vylepšit.

Jakub Smrž

Další závodní víkend také čeká oba bratry Jakuba a Matěje Smržovy. Jakub na Brands Hatch Indy posledně vyrovnal své první dva výsledky, když v prvním závodě skončil čtrnáctý a ve druhém závodě dojel patnáctý. Na svém kontě tak má šest bodů. Matěj letos jezdí ve třídě Superstock 1000, kde se podobně jako jeho bratr v nabité konkurenci snaží bojovat o bodované pozice. Matěj posledně už jeden bod získal v prvním závodě, ve druhém o něj jel také, ale nakonec dojel sedmnáctý.

Jakub a Matěj Smržovi hodnotí závody BSB na Brands Hatch Indy

Jakub a Matěj Smržovi hodnotí závody BSB na Brands Hatch Indy

Jakub a Matěj Smržovi, kteří letos závodí ve stejném týmu, ale každý v jiné kategorii, mají za sebou druhý závodní víkend v p...

Číst článek

Průběžné pořadí šampionátu BSB třídy Superbike

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram