Preview

Kolo v Oulton Parku je prvním kolem tzv. Showdown. Od tohoto okamžiku bude o titul bojovat prvních šest jezdců. Každý z nich začíná Showdown s 500 body, ke kterým jsou přičteny body za pozice na stupních vítězů, které získali: 5 bodů za vítězství, 3 body za druhé místo a 1 bod za třetí místo.

Do Showdown postoupili Shane Byrne (532 bodů), Leon Haslam (526), Josh Brookes (522), Jake Dixon (518), Peter Hickman (509) a Jason O’Halloran (503).

Nikdy v historii nedělilo první čtyři jezdce tak málo bodů.

Shane Byrne

S nejlepší pozicí do Showdown vstupuje Shane Byrne, obhájce titulu, který má ve vedení náskok šesti bodů. Minulý víkend v Silverstone získal jediný bod za třetí místo a z posledních šesti závodů dokončil jen dva, ale je připraven bojovat a pokusit se rozšířit svůj náskok. Na Oulton Park se těší, protože na začátku roku tam vyhrál a získal druhé místo, takže tentokrát je jeho cílem double.

Leon Haslam

Leon Haslam minulý víkend v Silverstone, kde nedokončil ani jeden ze tří závodů, již hodil za hlavu a chystá se chybu napravit. Na prvního Byrnea ztrácí šest bodů, ale na Brookese na třetím místě má náskok čtyři body, takže ví, že musí znovu vyhrát. Očekává dobrý boj až do konce, protože v Oulton Parku má dobrý rekord a v Assenu loni zajel double.

Josh Brookes

Josh Brookes doufá, že změna směru nastavení, která mu pomohla do Showdown, bude fungovat i tento víkend v Oulton Parku. V posledním kole v Silverstone získal vítězství a druhé místo a posunul se tak na třetí místo, jen deset bodů za Shanea Byrnea.

Jake Dixon

Do Showdown se dostal i Jake Dixon, který v Silverstone kromě čtvrtého a devátého místa získal i třetí místo v posledním mokrém závodě, který byl poznamenán pády. Vzhledem k tomu, že na začátku roku v Oulton Parku byl v jednom závodě desátý a druhý nedokončil, bude chtít navázat na pódiové umístění z minulého víkendu a napravit předchozí výsledky.

Peter Hickman

Peter Hickman se do Showdown dostal poprvé, takže bude této příležitosti chtít náležitě využít. O víkendu v Silverstone se umístil na devátém a osmém místě a v třetím závodě upadl, což byl jeho první pád v sezóně, takže bude doufat, že se mu pády vyhnou i o tomto víkendu v Oulton Parku, kde byl na začátku roku pátý a sedmý.

Jason O’Halloran

Posledním, kdo se dostal do Showdown, je Jason O’Halloran, který se tam dostal i přes to, že v prvním závodě v Silverstone byl jedenáctý a třetí závod nedokončil. V Oulton Parku na začátku roku byl čtvrtý a třetí, takže bude chtít tento výkon minimálně zopakovat.

Náš Jakub Smrž je v šampionátu na 18. místě s 55 body. Minulý víkend v Silverstone se mu dařilo, když v prvním závodě obsadil osmé, v druhém třinácté místo a v posledním závodě byl jedním z mála jezdců, kteří ho dokončili, když obsadil páté místo.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram