Superbike – warm up

Počasí dnes závodům přeje, máme se skutečně na co těšit.

Desetiminutový warm up před dvěma závody, které jezdce nejsilnější třídy britského šampionátu dnes čekají, začal podle plánu.

První pětiminutovku vedl Dan Linfoot se svou Hondou, před Dixonem na BMW a O’Halloranem, jezdícím na další Hondě. V polovině warm upu se na první místo nakrátko dostal i nový týmový kolega našeho závodníka Jakuba Smrže Kiyonari na BMW.

Na okruhu Oulton Park International panuje pěkné počasí, teplota přesahuje 17 stupňů Celsia a dráha je ohřátá na více než 28 stupňů.

Kuba Smrž se držel dost vzadu, až na 25. místě se ztrátou téměř 3 sekundy na první místo. Za ním však byl ještě i Leon Haslam se svou Kawasaki.

Warm up rychle uběhl a máme tu šachovnicovou vlajku. Ještě předtím však Leon Haslam zabral a z posledního místa se vyšvihl na první s náskokem 0,030 s na druhého Dixona. Třetí skončil na BMW jezdící Cooper.

John Hopkins na Yamaze skončil na 6. místě, průběžně první muž celkového pořadí, Shane Byrne se svou Ducati až na 8. místě.

Jakub Smrž si také v závěru polepšil a poskočil až na 17. místo, přičemž stáhl ztrátu na polovinu, a tak mu na prvního Haslama v cíli chybělo 1,322 sekundy.