Superbike – 1. kvalifikace

V Oulton Parku se dnes jedou kvalifikace národního šampionátu britských superbiků. Asi hodinu před začátkem kvalifikací pršelo, a tak nebylo jasné, jestli budou kvalifikace vyhlášeny jako mokré a nakonec to tak i dopadlo. Část dráhy sice stihla uschnout, ale v některých zatáčkách zůstávalo mokro a pro jezdce tak byly připraveny snad ty nejhorší možné podmínky.

Hned v úvodu první kvalifikace měl problém Leon Haslam, který musel hned zpět do garáže a na jeho motorku se vrhli mechanici. V úvodních kolech byl nejrychlejší Michael Laverty s časem 1:40,633. Na druhém místě byl Gino Rea se ztrátou 1,2 sekundy a třetí byl Josh Brookes.

V polovině se do čela dostal Tarran Mackenzie s Yamahou, když zajel čas 1:39,729 a jako první se dostal pod jednu minutu a čtyřicet sekund. Sedm minut do konce měl Leon Haslam odjeté pouze jedno pomalé kolo a nevypadalo to pro něj vůbec dobře. Mimo postup byli i Peter Hickman a nebo James Ellison.

Shaun Winfield

Na první místo se pět minut před koncem prokousal Bradley Ray, ale vzápětí ho přeskočili Richard Cooper a Danny Buchan. Gino Rea se propadl na sedmou pozici. Richard Cooper se nakonec statečně držel v čele až do konce a vypadalo to, že se nikomu nepodaří jeho čas 1:36,820 překonat. Potom ale projel pod šachovnicovou vlajkou Jake Dixon a odsunul ho na druhé místo. Třetí skončil Josh Brookes.

Leonu Haslamovi se nepodařilo vrátit do konce kvalifikace na trať a bude zítra startovat z posledního místa. Zjevně ale nepropadá panice. V plánu má se během prvního kola dostat na 18. pozici a pak už prý bude muset předjet každé kolo jenom jednoho soupeře…