Superbike – 1. závod

V Oulton Parku je dnes prozatím totálně mokro a prší. Předpověď počasí se ale tváří na odpoledne již výrazně lépe, takže je tu šance, že na druhý závodu Superbiků by mohlo být sucho.

Před startem měl problém s motocyklem Glenn Irwin, kterému nešlo chvíli nastartovat, a byly vyvěšeny žluté vlajky a start byl pozdržen. Glennu Irwinovi se sice motocykl podařilo nastartovat, ale start byl odložen a byl vykázán ze startovního roštu. Bude tak muset startovat do zahřívacího kola nového startu z boxů. Zahřívací kola byla nakonec vyhlášena dvě a Glenn Irwin byl za zpozdění startu odsunut na roštu na poslední pozici a bude tak startovat vedle Leona Haslama.

Výborně odstartoval Tommy Bridewell, ale Jake Dixon dokázal do první pravé zatáčky sklopit svůj motocykl jako první. Leon Haslam zvládl během několika zatáček neskutečné a dostal se někam k patnáctému místu. Ještě před koncem prvního kola už byl třináctý. Glennu Irwinovi se prozatím tolik nedařilo a byl osmnáctý.

Na prvním místě mezitím vystřídal Jake Dixona Tommy Bridewell a během druhého kola si vytvořil náskok 1,2 sekundy. Na druhém místě byl Jake Dixon, na kterého doráželi Bradley Ray a Jason O´Halloran. Leon Haslam se probojoval na desáté místo.

Tommy Bridewell pomalu budoval svůj náskok, který se mu podařilo zvýšit na 1,4 sekundy. Jake Dixon na druhém místě se dokázal osamostatnit a Jason O´Halloran na něj měl ve čtvrtém kole již ztrátu více než čtyři sekundy. Za ním byli s odstupem dalších 2,5 sekundy Josh Brookes a Michael Laverty. Bradley Ray se propadl až na sedmé místo, kde už mu na záda začal dýchat v tu chvíli osmý Leon Haslam. Glenn Irwin byl zaseknutý na sedmnáctém místě.

Tarran Mackenzie

Tarran Mackenzie

V šestém kole se podařilo Jake Dixonovi dotáhnout za Tommyho Bridewella, když zajel prozatím nejrychlejší kolo závodu. Leon Haslam projížděl kolem soupeřů, jako by jel jediný na suchu, a dostal se již na páté a hned vzápětí i na čtvrté místo.

V pasáži Knickebrook spadl Josh Brookes, ale byl v pořádku.

Dvojice na čele neustále zrychlovala, když se Tommy Bridewell snažil ujet dotírajícímu Jake Dixonovi, ale nedařilo se mu to a nakonec mu v osmém kole podlehl. Leonu Haslamovi v tu chvíli zbýval stáhnout 5,2 sekundy na třetího Jasona O´Hallorana. Vzhledem k tomu, že jel o 0,5 sekundy rychleji, bylo to dost pravděpodobné.

V desátém kole musel ven Bradley Ray, když se mu zamknul předek a jen tak tak dokázal zabránit pádu.

Jake Dixon

Jake Dixon

Ve dvanáctém kole byl Leon Haslam již necelé tři desetiny za Jasonem O´Halloranem. Když ho ale Jason O´Halloran za sebou uslyšel, zrychlil skoro o 0,2 sekundy a pro Leona Haslama nebylo snadné se před něj dostat. Několikrát to vyzkoušel, ale prozatím se vždycky musel stáhnout zpět. Glenn Irwin se mezitím dokázal posunout na třináctou pozici.

Leon Haslam nakonec úspěšně zaútočil v předposledním kole a začal Jasonu O´Halloranovi ujíždět. Zezadu se k němu navíc začal rychle blížit Andrew Irwin, který jel stejně rychle jako vedoucí Jake Dixon a skoro o sekundu rychleji než O´Halloran.

Andrew Irwin držel svoji Ducati hodně pod krkem a několikrát mu uklouzlo zadní kolo tak, že málem skončil na zemi. V posledním kole se mu ale těsným manévrem podařilo dostat na čtvrté místo. Závod vyhrál Jake Dixon s Kawasaki, který si nakonec vytvořil náskok více než 6 sekund na druhého Tommy Bridewella. Na třetím místě potom dojel skutečný hrdina tohoto závodu, Leon Haslam.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. závod