Preview

Na okruhu v Oulton Parku jezdci pojedou v tomto roce již podruhé, poprvé tu závodili v květnu. Okruh měří 4 332 m, skládá se ze 17 zatáček, u čehož je 6 levých a 11 pravých.

Předchozí kolo v Silverstone bylo posledním, ve kterém se rozhodovalo o postupu do Showdown, který začíná právě kolem v Oulton Parku. O titul letošního šampiona tak bojuje již jen šest jezdců, kteří dostali 500 bodů plus body za pódiová umístění z předchozích závodů.

Jake Dixon, Leon Haslam

Nejlépe našlápnuto k zisku titulu má Leon Haslam, který vyhrál všechny tři závody v Silverstone a na svém kontě má 568 bodů. V následujících dvou kolech, která se jedou na jeho oblíbených a silných okruzích, si chce najet náskok na soupeře před kolem v Brands Hatch, což je okruh, na kterém po svém návratu do BSB s Kawasaki ještě nevyhrál. Při poslední návštěvě Oulton Parku měl stoprocentní úspěšnost, protože vyhrál oba závody.

Jake Dixon

Na druhém místě je s 523 body Jake Dixon, který si je vědom toho, že ke stáhnutí bodového náskoku, který má Haslam, je potřeba, aby začal vyhrávat. Dixon se cítí dobře a může se spolehnout na Kawasaki, která na tomto okruhu funguje opravdu dobře, takže se již nemůže dočkat, až vyrazí na trať. Třetí místo v posledním závodě v Silverstone ho jistě namotivovalo k boji o další pódiové umístění.

Josh Brookes

Cílem třetího Joshe Brookese bude nedělat chyby a samozřejmě se pokusit vyhrát závody. V Silverstone se ze třech závodů podíval na pódium jen jednou, a to v druhém závodě, kdy byl druhý. Ve zbývajících závodech byl čtvrtý a šestý.

Bradley Ray

Na čtvrtém místě je Bradley Ray, který má na svém kontě stejný počet bodů jako Josh Brookes, tedy 519. I když se mu v Silverstone příliš nedařilo, do Showdown vstupuje s jistotou a je rád, že se mu to podařilo již v druhém roce v šampionátu britských Superbiků.

Glenn Irwin

Pátá příčka připadla Glennu Irwinovi, který stále čeká na vítězství. Irwin si v Silverstone na své konto připsal druhé, třetí a čtvrté místo a na Brookese a Raye ztrácí jen tři body. Dva z nadcházejících třech okruhů jsou pro něho silné, takže může doufat v dobré výsledky.

Peter Hickman

Na víkend je připravený i Peter Hickman, který je posledním jezdcem, který se do Showdown dostal. Podařilo se mu to tak podruhé za sebou. Také on si je jistý, že se může spolehnout na své BMW, které v Oulton Parku funguje dobře.

V šampionátu již neuvidíme Jakuba Smrže, který pojede zbytek sezóny v mistrovství světa Superbiků s týmem Guandalini Racing.

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Harmonogram