Superbike – 1. volný trénink

První volný trénink Superbiků na okruhu Knockhill přivítalo slunečno a teploty 16 a 28 stupňů.

V úvodu se do čela dostal vedoucí muž šampionátu Leon Haslam, za něj se zařadil Michael Laverty a třetí byl Glenn Irwin. Ten během dopoledne potvrdil skvělou zprávu, že v příštím roce bude pokračovat s týmem PBM Be Wiser Ducati.

Michael Laverty

Po deseti minutách bylo pořadí: Haslam, G. Irwin, Linfoot, Laverty, Hickman, Mossey, Brookes, Buchan, Ray a Cooper.

Luke Hedger, který tento víkend jede za zraněného Kubu Smrže, byl jednadvacátý se ztrátou 1,809.

Okruh má nový povrch, takže se jezdí rychlejší časy a Leon Haslam se se svým časem 47,729 dostal již pod hodnotu nejrychlejšího kola zajetého na okruhu.

Pád měl Josh Brookes, ale měl by být v pořádku.

Patnáct minut do konce bylo pořadí: Haslam, G. Irwin, Laverty, Buchan, Linfoot, Mossey, Dixon, Hickman, A. Irwin a Ray. Luke Hedger byl jednadvacátý.

Pět minut před koncem se na třetí místo posunul Dan Linfoot. Těsně před koncem ho z něj ale opět odsunul Michael Laverty. Ani ten se ale na pomyslném pódiovém umístění neudržel, protože na třetí pozici poskočil Bradley Ray.

Leon Haslam

Vítězem prvního tréninku se stal Leon Haslam, kterého již nikdo nepřekonal. Druhý skončil Glenn Irwin, který na Haslama ztratil 0,119 s, takže svůj cíl získat první vítězství sezóny rozhodně nebere na lehkou váhu. Třetí místo obsadil Bradley Ray.

Dan Linfoot

Čtvrtý byl Michael Laverty a pátý Dan Linfoot. Do první desítky se vešli ještě: Dixon, Buchan, Cooper, Iddon a Mossey. Luke Hedger, který tento víkend nahrazuje Kubu Smrže, byl třiadvacátý se ztrátou 1,8.

Výsledky

 

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – 2. volný trénink