Superbike – Warm Up

V Doningtonu je dnes od rána jasno, nicméně teplota se opět drží velmi nízko na necelých 9°C, ale dobrou zprávou pro jezdce je, že je bezvětří a trať je suchá. Ke svému rannímu warm upu se v dnešním programu dostali také jezdci třídy Superbike. Ti mají standardně 15 minut, nicméně kvůli včerejšímu incidentu a zrušené kvalifikaci byl prodloužen na 20 minut. Ani tak nikdo rozhodně neotálel s vyjetím na trať.

Do čela se hned v úvodu dostal Leon Haslam s Kawasaki, který bude dneska startovat z pole position poté, co o roštu rozhodly kombinované časy z tréninků. Leon nejdříve zajel čas 1:31,301, ale hned v dalším kole zrychlil na 1:30,270 a posléze dokonce pod 1:30 na 1:29,557. Za ním se nejdříve prostřídali Iddon, Brookes, Hickman a Byrne, všichni ale daleko za nejlepším časem Haslama. Shane Byrne na druhém místě nyní ztrácí na Haslama 0,644 s.

Jakub Smrž se po pěti odjetých kolech drží na 13. místě s časem 1:31,602 a ztrátou na prvního Haslama 2,045 s. Poté zamířil s dalšími několika jezdci do boxů.

Mezi tím jsou ale stále na trati jezdci z čela a postupnými krůčky se vylepšuje Australan Josh Brookes, který je zpátky na druhém místě, když zajel 1:29,979. Růžky vystrčil také Sylvain Guintoli, který je na třetím místě s časem 1:30,022.

John Hopkins má patrně nějaké potíže, protože má odjetá pouze tři kola a drží se na 24. místě s časem 1:33,747.

Sylvain Guintoli

Skvěle teď zajel Guintoli, když se s časem 1:29,886 přiblížil na 0,329 s prvnímu Haslamovi a posunul se na druhé místo. Pod 1:30 jsou teď již první tři jezdci a prvních osm je v rozmezí jedné vteřiny. A tak ne… „Shakey“ zatáhl za svou Panigale a a poskočil na druhé místo s časem 1:29,883.

Tři minuty před koncem mají nejzdatnější jezdci odjeto kolem 11 kol. Jakub Smrž má na svém kontě 6 kol, je na 16. místě a opouští boxy do posledního výjezdu.

No a Kuba se na trati moc dlouho neudržel a bohužel v zatáčce Craner padá. Podle všeho by ale měl být v pořádku.

Peter Hickman při enduro vložce

V samém závěru padá také John Hopkins, který by měl být v pořádku, a Shane Byrne, který si „ustlal“ ve stejné zatáčce jako Kuba Smrž a který se podle všeho podívá do medical centra. Měl by být ale při vědomí a komunikuje.

Takhle dopadla přilba při pádu Shane Byrnea

Nejlépe tedy ranní trénink vyšel Leonu Haslamovi, který potvrdil, že první na startu závodu nebude stát omylem. Druhý skončil Byrne, třetí Guintoli a čtvrtý Brookes. Jakub Smrž si kvůli pádu svůj čas nevylepšil a dojel na 16. místě.

Po lékařské prohlídce bylo přibližně v 11:50 oznámeno, že Shane Byrne není po otřesu mozku ve stavu, aby nastoupil do obou dnešních závodů.

Výsledky

Pokračujte ve čtení na dalších kapitolách:

následující kapitola »Superbike – závod