Superbike – 3. volný trénink

Na anglickém okruhu Donington Park se rozjely dopolední tréninky, kde převládá zataženo s teplotou 8,2°C, trať je zatím vlhká a má teplotu 11,1°C. Před 3. volným tréninkem se ke slovu dostala kvalifikace třídy Superstock 1000, v níž startuje český závodník Matěj Smrž v týmu Lloyd & Jones / PR Racing na motocyklu BMW S1000RR. Jeho kvalifikační čas byl 1:48,507 se ztrátou 4,406 na prvního Michaela Ruttera. Startovat bude ze 16. pozice.

Po kvalifikacích třídy Superstock 1000, se dostávají na trať jezdci nejsilnější třídy Superbike. Bohužel počasí nevydrželo a trénink byl vyhlášený jako mokrý. Teplota vzduchu byla 9,8°C a teplota tratě 12,2°C.

Na mokrou dráhu vyrazili jako první Tommy Bridewell, James Westmoreland, Aaron Zanotti a Dan Linfoot. Zbylí jezdci postupně vjížděli na dráhu. Po uplynutí pěti minut se na trati pohybovalo jen 8 jezdců.

Vedení se na začátku 3. volného tréninku ujal Tommy Bridewell s časem 1:57,333, na druhém místě jel James Westmoreland a na třetím se držel Aaron Zanotti. V deváté minutě tréninku vystřídal na druhém místě Westmorelanda Bradley Ray a na třetím místě se držel Sylvain Guintoli.

Sylvain Guintoli

V jedenácté minutě je na dráze 18 jezdců spolu s Jakubem Smržem na 18. místě. Leon Haslam je sedmnáctý. Do vedení se dostal Sylvain Guintoli s časem 1:53,802, hned za ním je Davide Giugliano se ztrátou 1,010, třetí je Bradley Ray. Závodníci si pomalu zvykají na mokré podmínky, o čemž svědčí rychlejší časy a větší počet jezdců, kterých je po 15 minutách tréninku na trati už dvacet.

Následně se do čela tréninku dostal Glenn Irwin s nejrychlejším časem 1:51,172, těsně za ním je Davide Giugliano se ztrátou pouhých 0,003 s a třetí jezdec je Josh Brookes se ztrátou na druhého jezdce jen 0,039. Jakub Smrž je na 15. místě s časem 2:00,828 se ztrátou 9,695 s na prvního jezdce.

V polovině tréninku začalo mnoho jezdců zajíždět do boxů. Na prvním místě byl Bradley Ray s časem 1:49,932, druhým jezdcem byl Christian Iddon se ztrátou 0,708 s a na třetí místo se propadl Glenn Irwin se ztrátou na druhého jezdce 0,532s. Jakub Smrž je na 21. místě s nezměněným časem.

John Hopkins má za celý trénink ujeté zatím pouze jedno kolo bez změřeného času. Leon Haslam začal postupně zrychlovat na čas 1:53,900, který ho dostal na desáté místo se ztrátou na prvního 4,862 s.

Christian Iddon

Přibližně 15 minut do konce tréninku se posunul na první pozici úřadující šampion Shane Byrne s časem 1:49,038. John Hopkins, Martin Jessop a Shaun Winfield zatím nemají změřené kolo. Sylvain Guintoli se propadl na 11. místo s časem 1:52,752s.

Když do konce tréninku zbývalo už jen deset minut, tak se jako první jezdec dostal pod čas 1:49 Davide Giugliano, který se posunul na první místo, když zajel čas 1:48,596. Zrychlovat začal i Jakub Smrž. S časem 1:53,707 mu patří 17. místo.

Ke konci tréninku se podmínky začínaly zlepšovat a jezdci zrychlovali. Josh Brookes se posunul na první místo s časem 1:46,079, na druhém místě je Sylvain Guintoli se ztrátou 0,923 s. Christian Iddon se se ztrátou 1,841 s na prvního jezdce drží na třetím místě.

V posledních minutách tréninku spadli Taylor Mackenzie, Bradley RayMichael Dunlop, který je velkým zpestřením tohoto víkendu. Oba dva jsou bez zranění.

Třetí volný trénink nakonec vyhrál Sylvain Guintoli, za kterým skončili Josh Brookes a Christian Iddon. Jakub Smrž skončil na 20. místě.